Angle down Atgal

Paminėtos Juozo Šliavo 90-osios gimimo metinės

Vasario 15 d. muziejuje „Žiemgala“ (Žeimelyje) įvyko Juozo Šliavo, vieno žymiausių šiaurės Lietuvos kraštotyrininkų, 90-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Renginį pradėjo Žeimelio gimnazijos mokiniai pristatydami poetinę J. Šliavo eilėraščių kompoziciją. Mokinius paruošė ir įžanginį žodį tarė Žeimelio gimnazijos mokytoja Vita Songailienė. Vėliau J. Šliavo veiklą įvairiais aspektais apžvelgė kalbininkas Kazimieras Garšva, etnologė Gražina Kadžytė, archeologas, profesorius Algirdas Girininkas. Apie J. Šliavo kraštotyrinę veiklą ir didžiulį indėlį į Žeimelio krašto istoriją bei kultūrą kalbėjo buvusi mokinė, Žiemelio kraštotyrininkė Regina Noreikienė, linksmais prisiminimais apie mokytoją dalijosi Vydas Damalakas. Gražių žodžių J. Šliavo atminimui ir jo darbams negailėjo pakruojiškiai Alfredas Šimkus ir Vidutis Skirmantas, joniškietis kultūros, visuomenės ir politikos veikėjas Ernestas Vasiliauskas.

Žeimelio muziejaus vadovės Daivos Skrupskelytės iniciatyva suburti ne tik garsūs mokslo žmonės, bet ir žeimeliškiai, pažinoję mokytoją ir gerbiantys jo atminimą, kūrė labai jaukią ir šeimynišką renginio atmosferą.

Minėjime dalyvavę Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius ir Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė džiaugėsi Žeimelio žmonių bendryste ir labai prasmingu J. Šliavo atminimo puoselėjimu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite