Angle down Atgal

Paminėtas Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ 50-mečio jubiliejus

Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“ paminėjo darželio 50-mečio jubiliejų. Veiklos, skirtos įprasminti šią sukaktį, tęsėsi 2019 m. kovo–balandžio mėn. Ir tikrai ne sutapimas, kad jubiliejinio gimtadienio minėjimui buvo skirta 50 dienų ir šis laikas buvo įprasmintas pavadinant jį „Pasaulis vaiko akimis“.

Kuo galima pamatuoti įstaigos gyvavimo laiką? Metais?! Turbūt ne tik metais. Yra sakoma, kad geriausiai saugoti laiką moka smėlio laikrodžiai – nei vienos kruopelytės pro šalį. Bet labai svarbu, kad tas laikas tekėtų prasmingai. Tad 50 metų įrodė, kad įstaigos, kaip ir gyvenimo laikas, matuojamas ne metais, o nuveiktais darbais. Saugoti laiką taip pat moka lopšelio-darželio bendruomenės narių sėkmės istorijos. Jos įprasmina veiklas, siekius ir parodo tolesnę kryptį įstaigai. Penkiasdešimt rugsėjų vis primena, kad kiekvieną kartą turime ieškoti rakto į vaiko širdį, į atradimų ir pažinimo, asmenybės formavimo ir augimo pasaulį. Turime ieškoti rakto į lopšelio-darželio darbuotojo širdį, kad jam būtų gera ir saugu dirbti šioje įstaigoje, kad kiekvienas pasijustų komandos dalimi.

Ir kaipgi be rakto ieškojimo į tėvelių širdis. Jiems tariame ačiū ir linkime, kad laikas, praleistas kartu, kuriant ir ugdant visų mūsų ateitį – vaikus, skaičiuotų tik laimingas akimirkas, kad visada būtų kartu su mumis kelyje, vedančiame į didžiausią sėkmę, laimę, meilę. Juk visų svarbiausia, kad saugoti laiką moka laimingas vaikas ir jo šypsena. Todėl ir šio gimtadienio proga sukūrėme foto sieną „Aš čia laimingas“, surengta senų žaislų paroda.

Jubiliejinis gimtadienis 2019 m. kovo mėnesį prasidėjo nuo šventinio rytmečio vaikams. Vaikus pasveikino du personažai – Klounas ir Saulė, kurie juos kvietė dainuoti, šokti, linksmintis ir plačiai šypsotis.

Tą rytą vaikus pasitiko nuostabiai pasipuošęs darželis – geltoni ir balti balionai kvietė vaikus švęsti. O prisėsti kvietė 17 kėdžių – 12 kėdžių pirmoje darželio buveinėje, 5 – antroje. Tai kiekvienos grupės kūrybinis darbas, išmonė ir nuostabus reginys kiekvieno lankytojo akims ir širdžiai.

Saugoti laiką moka žmonių mintys, žodžiai, išsakytos ir išjaustos emocijos. Todėl 2019 m. kovo 20 d. pakvietėme į susitikimą darbuotojus, kurie dirbo lopšelyje-darželyje. Tai buvo jaudinantis susitikimas ir neįkainojama dovana mums, dabar dirbantiems. O jau kitą dieną lyg dovana lopšelio-darželio bendruomenei buvo lektorės, edukacinių idėjų generatorės Ilonos Bakšės-Bumblauskienės išsakytos mintys vaikams, vėliau – popietė su lopšelio-darželio darbuotojais ir išsakyti žodžiai lopšelio-darželio tėvams apie šiuolaikinio vaiko šiuolaikinį pasaulį. Visi turėjo galimybę sustabdyti laiką keletai akimirkų, stebėdami senų fotografijų parodą iš lopšelio-darželio 50 metų gyvenimo.

Saugoti laiką moka padėkos žodžiai. Todėl viena diena buvo Padėkų diena, kurioje dalyvavo 69 lopšelio-darželio darbuotojai. Kiekvienas turėjo kam ir už ką padėkoti. Laikas dar labiau sustiprins tai, kas parašyta kiekvieno padėkoje vienas kitam ir ilgainiui taps vertybe.

Jei galėtume sujungti į vieną liniją per 50 metų skambėjusį vaikų juoką lopšelyje-darželyje, kokio ilgio tai būtų linija? Turbūt neišmatuojama! Mes ją dar prailginome, nes vaikams buvo surengta diskoteka. 2019 m. balandžio 1 d. vaikus linksmino personažas Flintas iš „Flinto projektų“ komandos. O lopšelio-darželio darbuotojai negalėjo nesišypsoti išvydę, kokią dovaną jiems paruošė tėvai. Tai buvo mentalisto, iliuzionisto Nicholo Kin pasirodymas.

2019 m. balandžio 30 d. jubiliejinio gimtadienio minėjimą vainikavo respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų teorinė-praktinė konferencija „Pasaulis vaiko akimis“, skirta darželio 50-mečiui paminėti ir dalintis gerąja pedagogine patirtimi, siekiant į vaiką orientuoto ugdymo plėtotės.

Į lopšelio-darželio „Saulutė“ jubiliejaus šventę su sveikinimais atvyko Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Savivaldybės tarybos narė Jūratė Garliauskienė, Savivaldybės administracijos Įstaigų centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Irma Juknevičienė, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė, šio skyriaus vyriausieji specialistai Asta Pagarauskaitė, Danutė Vizbarienė, Jonas Tamošaitis, socialiniai partneriai, kolegos.

Konferencijos svečiai – Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos prezidentė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė ir tarptautinės ankstyvosios vaikų ugdymo organizacijos prezidentė, Vilniaus lopšelio-darželio „Lazdynėlis“ direktorė Elena Markevičienė dalinosi mintimis, kaip svarbu mums, suaugusiems, rodyti teigiamą pavyzdį vaikui ir kurti jo žvilgsnį į pasaulį. Ir kaip svarbu kurti aplinką, kurioje vaikas turėtų ką pamatyti.

Pedagogai dalinosi veiklomis apie fotoaparato, šviesos stalo panaudojimą ugdymo procese, apie priešmokyklinukui patrauklų patyriminį ugdymą. Dalintasi mintimis, kaip svarbu ir reikšminga įgyvendinti vaiko pasiūlytas idėjas ir organizuoti ugdymą darželyje. O konferenciją užbaigė kūrybinės dirbtuvės „Gyvieji paveikslai“, kurių metu visi dalyviai turėjo galimybę išbandyti tai, kas nauja ir dar nepatirta.

Konferencijos metu įteiktos mero padėkos už ilgalaikį, sąžiningą ir atsakingą darbą pedagogėms, kurios lopšelyje-darželyje dirba ilgiau nei 35 metai – Daliai Šilkūnienei, Aldonai Kokmanienei, Alytei Ramanauskienei, Laimai Vaičienei, Kristinai Aleksandrovienei.

Jau 50 metų lopšelis-darželis „Saulutė“ kuria pasaulį vaiko akimis. Tas pasaulis vis kinta, keičiasi, mainosi ir mes turime suspėti sukurti tokį pasaulį, kokį vaikas dar tik ruošiasi pamatyti ir kad jam būtų gera čia būti, kad jis galėtų pasakyti „Aš čia laimingas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite