Nuotraukos Vaidos Sutkienės
Angle down Atgal

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 d. Kelmėje paminėta Gedulo ir vilties diena. Sovietų Sąjungai 1940 m. birželio mėnesį okupavus Lietuvą, komunistų valdžia pradėjo terorizuoti ir naikinti krašto gyventojus, ėmėsi represijų prieš okupacinio režimo priešininkus. Okupuotos Lietuvos gyventojai ypač nukentėjo nuo trėmimų – masinių represijų akcijų. Masiniai trėmimai prasidėjo 1941 m. birželio 14 d., šeštadienį, vienur antrą, kitur trečią valandą ryto. Birželio 14–18 d. iš Lietuvos buvo deportuota apie 17 500 žmonių.

Minėjimo renginyje prie paminklo „Tautos kančiai atminti“ Kelmės kapinėse dalyvavo rajono savivaldybės vadovai, visuomenės atstovai. Kelmės krašto muziejaus direktorė Danutė Žalpienė apžvelgė istorinius įvykius, priminė tragiškus trėmimo akcijos faktus ir skaičius.

Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas kalbėjo, kad mes dar niekada istorijoje negyvenome taip gerai ir saugiai ir kad dabar patiriami sunkumai yra nepalyginami su tuo siaubu, kurį išgyveno mūsų kankiniai Sibire. „Turiu viltį ir didelį džiaugsmą, kad vis labiau girdėti jaunosios kartos balsas. Turime ypatingai darbuotis saugodami savo valstybės laisvę vardan tų aukų, kurios buvo sudėtos dabartinės mūsų gerovės vardan“, – sakė E. Ūksas.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis padėjo gėlių prie paminklo „Tautos kančiai atminti“, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas – ant Nepriklausomybės akto signataro Antano Račo kapo. Seimo nario Juozo Rimkaus vardu gėlių padėjo patarėja Janina Skeberdienė. Visi susirinkusieji tylos minute pagerbė žuvusiuosius tremtyje.

Renginį vedė Modestas Vaitkevičius, muzikinius kūrinius atliko vokalinis instrumentinis ansamblis „Anima“. Visuomenė pakviesta 11.59 val. dalyvauti Visuotinėje tylos minutėje, apsilankyti retrospektyvinės dailininko Romano Vilkausko darbų parodos „Iki galo išdainuosiu...“ atidaryme, į Šventas Mišias Kelmės Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, skirtas Gedulo ir Vilties dienai paminėti.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai taip pat paminėjo šią dieną, pagerbė negrįžusiuosius iš tremties Visuotine tylos minute.

Savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite