Angle down Atgal

Pamaryje skambės išskirtiniai Kintų muzikos festivalio koncertai

Liepos 21-rugpjūčio 4 dienomis jau šeštąjį kartą Kintai taps vieta, pritraukiančia profesionalios moderniosios ir klasikinės muzikos pasiilgusią publiką, - čia vyks Kintų muzikos festivalis (KMF).

Stulbinama vieta prie Kuršių marių, netoli Baltijos jūros, kasmet virsta kūrybiniu įkvėpimu Europoje jau pripažintam jaunam kompozitoriui Gediminui Gelgotui, taip pat meninių dirbtuvių vieta Naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO - styginių ansambliui, žinomam dėl šiuolaikiško ir patrauklaus naujosios muzikos atlikimo.

Šių muzikų kvietimu KMF kasmet koncertuoja pripažinti atlikėjai iš Europos, Azijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. 2017 m. tarptautinė EFFE („Europa festivaliams, festivaliai Europai“) organizacija, įvertinusi aukštą Kintų muzikos festivalio meninį lygį ir jo regioninę, respublikinę bei tarptautinę svarbą, dar dvejiems metams pratęsė KMF narystę EFFE organizacijoje.

„Kintų muzikos festivalis yra išskirtinis, nes ne tik koncentruojasi į koncertų stilistikos įvairumą ar kontrastingumą, bet ir siekia pristatyti muziką ir atlikėjus, kurie tarsi vienas organizmas intuityviai juda ta pačia kryptimi, yra vienijami ne visada žodžiais išreiškiamo, bet aiškiai juntamo artistinio ir asmeninio bendrumo. Mes tarytum priklausome bendram ratui, panašiai siekiame komunikuoti su klausytojais. Būtent šio meninio branduolio buvimas nulemia labai aiškiai juntamą festivalio idėjinį, stilistinį vientisumą.

Šiandien Kintų festivalis turi ne tik puikių koncertų istoriją, bet ir ryškų savo veidą, nepaprastai jautrią ir šviesią publiką, unikalią ir jaudinamą atmosferą, o tai toli gražu nėra tai, ką savaime turi kiekvienas muzikos festivalis. Žymus dirigentas Kristijanas Jarvis (Kristjan Jarvi), viešėjęs Kintuose praėjusią vasarą, NIKO muzikantus vadina tiesiog „NIKO šviesomis“. Manau, tai labai tiksliai nusako ne tik NIKO, bet ir bendrą Kintų muzikos festivalio atmosferą“, - pasakojo šio festivalio meno vadovas G. Gelgotas.

Vienas reikšmingiausių šiemečio festivalio įvykių - renginys, skirtas pažymėti Vokietijos minimalistinės muzikos kompozitoriaus Peterio Michaelio Hamelio (Peter Michael Hamel) 70-metį. Liepos 21 d. pats kompozitorius pasirodys įspūdingame festivalio atidarymo koncerte ant Kuršių marių kranto. Saulei leidžiantis skambės jo atliekamos improvizacijos fortepijonu ir balsu. Festivalio klausytojai taip pat turės galimybę dalyvauti susitikime-pokalbyje su P. M. Hameliu ir jo mokiniu G. Gelgotu. Kompozitoriaus muzika, atliekama NIKO ir tarptautinio Kintų muzikos festivalio simfoninio orkestro muzikantų, skambės ir kituose festivalio koncertuose.

Ryškus šių metų festivalio programos akcentas - jaunojo smuiko virtuozo šveicaro Davido Nebelio (David Nebel) koncertas rugpjūčio 2 d. Atlikėjo grojimas, pasak žurnalo „The Strad Magazine“, tiesiog kausto žiūrovų dėmesį. D. Nebelis koncerte atliks išskirtinių techninių gebėjimų reikalaujančią programą, kurioje - Nikolo Paganinio (Niccolo Paganini) ir Eženo Izajo (Eugene Ysaye) kūriniai. Solistas pasirodys ir festivalio uždarymo koncerte rugpjūčio 4 d., kur atliks šiuo metu jo paties užsakymu kuriamo G. Gelgoto koncerto smuikui fragmentą. Festivalio uždarymo koncerte tradiciškai muzikuos tarptautinis Kintų muzikos festivalio simfoninis orkestras, vadovaujamas pasaulyje sparčiai pripažinimo sulaukiančio jaunojo maestro Martyno Stakionio.

Kaip ir kasmet, festivalis klausytojams siūlo keletą publikos pamėgtų ir jau tradicija tapusių renginių: edukacinį koncertą vaikams, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO naktinį koncertą, šiemet vyksiantį Kintų Didžiojoje bažnyčioje, Justo Kulikausko - „The Amazing Cello“ - koncertinę programą ir kitų įspūdingų koncertų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite