Angle down Atgal

Paluknio „Jaunimo sveikatingumo oazė“ pasipildė naujais treniruokliais

Paluknio „Jaunimo sveikatingumo oazė“ pasipildė naujais treniruokliais ir tapo patraukli ne tik vyrams, bet ir merginoms bei moterims. Tam, kad šis sporto, sveiką gyvenseną puoselėjantis projektas taptų palukniečių gyvenimo savastimi, bendruomenė siekė išsikeltų tikslų kryptingai – metai po metų.

Paluknio bendruomenė ,,Dienmedis“ buvo įsteigta 2002 metais. Vykdant įvairiapusę kultūrinę, sportinę ir švietėjišką veiklą, siekiant diegti savo aplinkoje sveikos gyvensenos įpročius, kurti aukštesnę gyvenimo kokybę, tuo pačiu užkirsti kelią ankstyvam žalingų ir priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimui, bendruomenė susiduria su paauglių ir jaunimo prasmingo užimtumo problema. 2013 metais pagal Nacionalinio kaimo tinklo skirtą paramą kaimo bendruomenių veiklai remti mūsų bendruomenė sėkmingai įgyvendino projektą ,,Šeimos ir vaikų laisvalaikio oazė“, įrengus vaikų žaidimo aikštelę.

Šio projekto dėka buvo sukurta aplinka, kurioje mažamečiai vaikai, prižiūrimi tėvų, o vyresni ir vieni, šiltuoju metų laiku gali saugiai ir smagiai žaisdami augti. Įgyvendinus brandintą idėją, pastebimas jaunosios kartos poreikis aktyviam laisvalaikio leidimui, domėjimasis sportu, fizinių gebėjimų lavinimu. Iškilus jaunimo užimtumo problemai ypatingai rudens ir žiemos periodais, 2016 metais nuspręsta teikti paraišką NMA prie ŽUM skirtą kaimo bendruomenių veiklai remti. Gavus finansavimą projektui ,,Jaunimo sveikatingumo oazė“ buvo nupirkti penki jėgos tipo integruoti treniruokliai, kurie sumontuoti naujose Asociacijos ,,Wspólnota Polska“ ir Trakų rajono savivaldybės lėšomis įrengtose Paluknio gimnazijos rūsio patalpose.

Įrengta aikštelė ir jėgos treniruoklių salė – tai vietos mūsų kaime, kuriose vaikai ir jaunimas būriuojasi tiek žaisti, tiek sportuoti. Šiuo metu jėgos treniruoklių salė turi didelę paklausą tarp jaunuolių ir vyrų. Salėje treniruotės vyksta pagal grafiką. Pastebėta, kad jėgos treniruokliais naudojasi tik jaunuoliai ir vyrai, tad nutarta suaktyvinti ir paskatinti turiningai leisti laisvalaikį jaunas merginas ir moteris. Atsižvelgus į merginų ir moterų pageidavimus nuspręsta teikti paraišką NMA prie ŽUM dėl finansavimo bedruomenių veiklai remti kardio treniruoklių įsigijimui ir kitai sporto įrangai.

Gavus finansavimą ir įgyvendinus projektą ,,Jaunimo sveikatingumo oazės plėtra“ buvo nupirkta sportinė įranga: irklavimo treniruoklis, dviratis ergometras, elipsinis treniruoklis, jėgos staklės, bėgimo takelis, švediška sienelė, švediškos sienelės suolelis, švediškos sienelės prisitraukimų lygiagretis, švediškos sienelės prisitraukimų skersinis.

Įsigijus reikiamą sporto įrangą bus sudarytos visapusiškos sąlygos aktyviai sportinei bendruomeninei veiklai. Šaltuoju metų laiku pagyvės kaimo bendruomenės sveikos gyvensenos puoselėjimas, sportinis užimtumas tarp merginų, jaunuolių, vyrų ir moterų.. Tikimės, kad sustiprės ir plėsis mūsų bendruomenės veikla. Įrengta sporto treniruoklių salė taps kūno mankštos ir lavinimo, o taip pat entuziastų sportinės veiklos ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo centru.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Trakų rajono savivaldybės administracija ir koofinansavo 5 procentus išlaidų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite