Angle down Atgal

Paluknio bibliotekoje pristatyta paroda apie švietimą tarpukaryje

Pasitinkant Tarptautinę mokytojų dieną ir  bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities Adomo  Mickevičiaus viešąja biblioteka, į Paluknio biblioteką atvežta paroda „Švietimas Vilniaus krašte tarpukaryje“.

Parodą atgabeno ir pristatė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius, o jam talkino multimedijų dizaineris, vyresnysis edukatorius Mindaugas Masaitis. Parodą sudaro knygos, nuotraukos, aprašai.

Spalio 1 d. į parodos pristatymą susirinko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokytojai L. Maksimec ir D. Kuchanauskas su gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais. 

Parodos pristatymo metu L. Janulevičius apžvelgė parodą sudarančius dokumentus ir nuotraukas, papasakojo apie tarpukario švietimo lietuvių kalba problemas ir už lietuvybę kovojusius mokytojus, daraktorius, valstybės veikėjus. Išklausę parodos pristatymą moksleiviai ir mokytojai dar uždavė ne vieną klausimą apie pristatyto švietimo laikotarpio žinomiausius mokytojus, mokyklas ir kt. 

Po renginio mokiniai ir mokytojai padėkojo L. Janulevičiui už įdomų pasakojimą ir informacijos sklaidą apie švietimą mūsų krašte, o jis įteikė atminimui S. Kaubrio knygą „Lietuvos mokykla 1918–1939: galios gimtis“. 

Šią parodą iki lapkričio 5 dienos kviečiame apžiūrėti Paluknio bibliotekoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite