Paluknio bibliotekoje „Blykstė 2020“

Vilnius
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Paluknio bibliotekoje įvyko pirmas susitikimas su vienu iš projekto „Blykstė 2020“ dalyvių – fotomenininku Vytautu Knyva.

Susitikimo pradžioje fotomenininkas prisistatė ir trumpai papasakojo apie savo kūrybinį kelią nuo diplomuoto biologo iki profesionalaus fotomenininko: „Esu diplomuotas biologas, bet ilgą laiką dirbau fotografu, tik ne gamtos. Visą gyvenimą žvejojau, medžiojau – tikriausiai tokia mano prigimtis. Kiekviename mūsų glūdi medžiotojo instinktas, tik dažnai snaudžia po keliais užraktais. Fotografija irgi medžioklė, tik įvilkta į gražesnį rūbą. Mano gyvenime ji atsirado pakankamai natūraliai – anais laikais buvo noro ir fotografinės patirties, bet nebuvo normalios technikos, o kai atsirado galimybė įsigyti gerą fotoaparatą, objektyvą, tai ir pradėjau fotografuoti. Jeigu kurį laiką neišvažiuoju į mišką, imu jaustis blogai, todėl galima sakyti, kad tai yra priklausomybė“.

Po to jis rodė ir pasakojo apie fotografavimo techniką, jos našumus ir galimybes darant meninę fotografiją. Kai kurie susirinkusieji pirmą kartą turėjo galimybę iš arti pamatyti ir paliesti fotografavimo prietaisus, įrangą, fiksuojančią tuos prietaisus ir kita. Papasakojęs apie fotografavimo techniką, fotomenininkas edukacijos dalyvius pasikvietė į bibliotekos kiemą, kur stovėjo dar vienas, bet labai neįtikėtinas fotografavimui reikalingas daiktas – tai kamufliažinės spalvos palapinės. Čia fotomenininkas pratęsė savo pasakojimą apie laukinių gyvūnų ir paukščių fotografavimo ypatumus sakydamas, kad niekada nesi tikras ar pavyks ką nors užfiksuoti ir kaip gyvūnas papozuos – juk iš anksto nesusitarsi. Aiškindamas apie palapinių paskirtį ir panaudojimą, fotomenininkas dalyviams papasakojo ne vieną įdomų nutikimą, įvykusį betūnant palapinėje ir laukiant tinkamo momento žvėriui ar paukščiui nufotografuoti. Po to edukacijos dalyviai uždavinėjo įvairius rūpimus klausimus apie fotografavimo ypatumus gamtoje, mieste, keliaujant.

Edukacijos pabaigoje fotomenininkas asmeniškai konsultavo jaunus susitikimo dalyvius, kaip našiau išnaudoti jų turimą fotografavimo techniką, kad pavyktų kokybiškos ir gražios nuotraukos. Atsisveikindami dalyviai dėkojo fotomenininkui už įdomią edukaciją ir sakė, kad lauks kitų susitikimų.