Į Skubiosios pagalbos- priėmimo skyrių atvykę pacientai patenka tik pro specialią palapinę, kurioje dirbantys medikai skirsto pacientus, norėdami išsiaiškinti karščiuojančius bei potencialius viruso nešiotojus. Zitos KATKIENĖS nuotr.
Angle down Atgal

Palapinėse dirbantys medikai skirsto pacientų srautus

Respublikinė Šiaulių ligoninė, dirbanti karantino sąlygomis, pirmą kartą veiklos istorijoje medikų darbą perkėlė ir į prehospitalines palapines, kuriose iš bendro pacientų srauto išskiriami visi karščiuojantieji bei turintieji viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių. Medikams čia dirbti tenka visą parą ir juos, kaip ir visus šalies gyventojus, labiausiai baugina galimybė užsikrėsti pavojingu virusu.

Palapinėje vis kiti medikai

Nuo praėjusio penktadienio, kai prieigose į Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių buvo įrengtos dvi prehospitalinės palapinės, nei vienas žmogus, atvykęs į ligoninę, nepatenka į ją be medikų konsultacijos. Pirmiausia kiekvienas, atvykęs į gydymo įstaigą, patenka į palapinę, kurioje skirstomas pacientų srautas.

Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus koordinatorius Marius Ellikas sako, kad šios palapinės tikslas – apsaugoti ir darbuotojus, ir pacientus nuo coronaviruso keliamos grėsmės.
Pirmosios šioje palapinėje dirbusios medikės Endoskopijų skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Jurgaitienė ir Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Ilona Jucevičienė kalbina kiekvieną, įėjusįjį į palapinę. Kiekvienam pateikiami klausimai, padedantys išsiaiškinti ne tik žmogaus būklę, bet ir kokia medicinos pagalba jam reikalinga.

Echoskopijų skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Daivai Šukienei ir kolegei Inai Gedminienei taip pat tenka tas patas rūpestis – išsiaiškinti, ar neatvyko karščiuojantis žmogus. Daivai šioje palapinėje jau teko dirbti du kartus. Dirbo ir rytinėje, ir popietinėje pamainoje, tik naktį dar nebudėjo. Medikė pastebi, kad pirmas budėjimas buvo ypač sunkus, nes pradžioje žmonių srautas buvo labai didelis, daug piktų, nepatenkintų naująją tvarka.

Po keleto dienų Daivai palapinėje teko dirbti antrą kartą ir medikė pastebėjo, kad dėl nežymių sveikatos sutrikimų daug mažiau žmonių beina į ligoninę, bet kreipiasi į šeimos gydytojus, kur ir gauna reikiamą medicinos pagalbą.

Svarbiausia nepraleisti corona viruso

Pagrindinis prehospitalinėje palapinėje dirbančių medikių rūpestis – išsiaiškinti, ar žmogus nebuvo endeminėje zonoje, ar nekontaktavo su grįžusiais dabar jau iš bet kurios šalies. Jei nutiktų, kad į priėmimo skyrių ateitų, nepasiskambinęs Koronos karštosios linijos telefonu 1808, pabuvojęs koronavirusu infekuotoje zonoje, jis būtų nukreipiamas į Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrių.

Neįleidžiamas į Skubiosios pagalbos –priėmimo skyrių ir karščiuojantis bei kosintis ar kitų viršutinės kvėpavimo takų infekcijos požymių turintis žmogus. Pamatavus temperatūrą karščiuojantis siunčiamas į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, kurioje šiuo laikotarpiu yra įsikūrusi Karščiavimo klinika. Trijų aukštų gydymo įstaiga yra pritaikyta gydyti karščiuojančius, kosinčius pacientus.
Sunkiausios būklės koronavirusu užsikrėtusiems pacientams, kuriems gali prireikti plaučių ventiliacijos, yra numatyta skirti Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Eilių patekti į gydymo įstaigą šiuo metu nėra, nes daugumą pacientų atveža greitoji medicinos pagalba. Gydymo įstaigos vadovas Remigijus Mažeika sako, kad šiandien ligoninė pasiruošusi suvaldyti situaciją ir suteikti reikiamą medicinos pagalbą Šiaulių apskrities gyventojams.

Rėmėjams dėkingi ne tik už šilumą

Prie įėjimo į Skubiosios pagalbos priėmimo skyrių yra pastatytos dvi palapinės, kurias pastatė Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Vienoje jų dirba pacientų srautą skirstantys medikai. Antroji palapinė skirta laukiantiems pacientams, kad nereiktų stovėti lauke, jei susidaro eilutė. Joje ir artimieji laukia iš ligoninės išleidžiamų namiškių.
Abi palapinės nešildomas, tačiau medikai nepalikti dirbti šaltyje. Palapinė šildoma elektriniais šildytuvais, kuriais aprūpino kavinės ‚Morganas“ ir „Lėja“. Neprisistatęs šiaulietis medikams dovanojo šiltą ir kokybišką darbo rūbų komplektą. Palapinėje dirbantys medikei rengiasi specialiomis šiltomis striukėmis.

Pastarosiomis dienomis į ligoninę atkeliauja nemažai paramos. Ypač ligoninės vadovas Remigijus Mažeika bei gydymo įstaigos bendruomenė dėkinga „Šiaulių banko“ kolektyvui, dovanojusiam gydymo įstaigai 50 000 eurų.
Medikams labai pravers UAB „Interscalit“ pasiūtos 2300 kaukių. UAB „Aukcionas 123“ padovanojo 540 vienetų respiratorių FFP2, o UAB „Šiaulių spaustuvė“ - 1000 dėžučių respiratoriams ir apsaugos akiniams laikyti. E. Žakevičiaus individuali įmonė Skubiosios pagalbos- priėmimo skyriui aptraukė 11 čiužinių, UAB „Rūta“ dovanojo šokolado, o UAB COCA–COLA HBC LIETUVA aprūpino vandeniu, gaiviaisiais gėrimais.

Pagalbos ranką medikams tiesia ir korporacija „Vaivorykštė“, suteikusi galimybę nemokamai apsistoti viešbutyje „Vaivorykštė“ tiems, kurie negali grįžti namo pailsėti dėl baimės užkrėsti artimuosius.

Atidaryta ir COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama. Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę, telef..: (8 41) 524 257, +370 657 72940 arba el. paštu aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite