Angle down Atgal

Palankiausia aplinka vaikui visapusiškai vystytis ir augti yra darni šeima

Vaiko teisių apsaugos specialistų ir visų socialinių partnerių, dirbančių su vaikais ir šeimomis tikslas, kad vaikai laimingai augtų biologinėse šeimose.

Radviliškyje vykusiame įvairių sričių specialistų pasitarime akcentuota, kad reikia sutelkti visas jėgas, kad vaikai laimingai augtų biologinėse šeimose, o jeigu tai neįmanoma, tai vaikui sutekti geriausią jam tinkančią aplinką tarp artimųjų.

,,Bendradarbiaujant paprasčiau spręsti iškilusiais problemas, padėti tėvams, kurie stokoja socialinių įgūdžių išsaugoti vaikus biologinėje šeimoje“ , – kalbėjo Larisa Paurienė, Šiaulių apskrities VTAS patarėja Radviliškio rajone.

Pasak patarėjos, aptartos atskiros situacijos ir ypatingas dėmesys buvo skirtas vaiko apsaugos priemonėms, vaikui nustačius laikinąją priežiūrą ar laikinąją globą/rūpybą. Visų susirinkusiųjų nuomone, tikslinga nuolat keistis informacija, palaikyti ryšius sprendžiant klausimus dėl vaiko grąžinimo į biologinę šeimą ar kreipiantis į teismą dėl tėvų valdžios apribojimo, svarbu aiškintis vaiko artimųjų asmenų ratą, kad reikalui esant būtų galimybė apgyvendinti vaiką jam saugioje ir žinomoje aplinkoje

Pasak pasitarimo dalyvių, svarbu nenuleisti rankų, kai šeima visiškai nebendradarbiauja su atvejo vadybininku, nevykdo pagalbos plane numatytų įsipareigojimų arba jei juos vykdo, bet šeimos situacija nesikeičia, tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą nededa pastangų, nekeičia savo elgesio ir toliau išlieka arba atsiranda realus pavojus vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui sveikatai ar gyvybei.

Kalbant apie laikinąją priežiūrą Larisa Paurienė informavo, kad vaiko laikinosios priežiūros nustatymas yra labai svarbus tais atvejais, kai vaikus ir tėvus sieja stiprus emocinis ryšys ir kai yra tikimybė, kad socialinių darbuotojų padedami vaiko tėvai galės išspręsti iškilusias problemas bei savarankiškai auginti vaikus. Tai gera priemonė išsaugant vaikus biologinėje šeimoje.

Pasitarime kalbėta, kad reikia atkreipti dėmesį į tuos atvejus, kad vaiko teisių pažeidimai šeimoje kartojasi ir nėra duomenų, kad vaiko tėvai nori keisti savo elgesį. Tais atvejais tikslinga spręsti klausimą dėl laikinosios globos vaikui nustatymo bei laikinojo globėjo/rūpintojo skyrimo.

Radviliškio parapijos bendruomenės Socialinių paslaugų centro ( RPBSPC) direktorė Rita Pranė Vilimaitė teigė, kad tokie pasitarimai-diskusijos yra labai svarbūs, nes visų įstaigų/institucijų tikslas – užtikrinti vaikų teises bei teisėtus interesus, išsaugoti vaikus šeimose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite