Angle down Atgal

Palangos reabilitacijos ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą

Palangos reabilitacijos ligoninė įstaigoje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą.

Siekiant užkardyti viruso plitimą Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje nuo trečiadienio sustabdytas pacientų lankymas, atlikti tyrimai darbuotojams ir pacientams.

Palangoje sustabdytas priėmimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų. 

„Tą pačią dieną mes sustabdėm naujų pacientų priėmimą, nuo spalio 14 dienos, kai tik gavom atsakymus, kad nebūtų išplitimo“, – situaciją BNS komentavo Palangos reabilitacijos ligoninės direktorės pavaduotoja medicinai Judita Daratienė.

„Rutininio tyrimo metu radome keletą besimptomių atvejų ir iš karto ėmėmės priemonių, kad daugiau tokių atvejų nebūtų, laikinai sustabdėme procedūras iki pirmadienio, tiriame visus pacientus ir darbuotojus“, – sakė J. Daratienė.

Pasak pavaduotojos, artimą kontaktą su užsikrėtusiais pacientais turėję darbuotojai yra saviizoliacijoje, tačiau sakė kol kas negalinti įvardyti konkretaus skaičiaus, nes aiškinantis infekcijos paplitimą dar atliekami tyrimai.

Vilniaus ligoninė sustabdė pacientų lankymą

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje per pastarąją parą buvo nustatyti keturi nauji COVID-19 atvejai, o iš viso registruoti šeši susiję atvejai.

„Mes nuo trečiadienio sustabdėm pacientų lankymą, leidžiama lankyti tik sunkios, vadinamosios terminalinės būklės pacientus. Visiems darbuotojams atlikti PGR tyrimai ir tuose skyriuose visiems pacientams, darbuotojų yra visi neigiami atsakymai, pacientų naujų irgi neatsirado“, – BNS sakė RVUL atstovė spaudai Asta Bagdonavičienė.

Anot A. Bagdonavičienės, kol kas saviizoliacijoje yra keli darbuotojai, tad personalo netrūksta.

„Vienetai saviizoliavosi, bet kad būtų personalo trūkumo problema, su kuria kitos ligoninės susiduria, kad reikėtų skyrius uždaryti, to nėra“, – teigė atstovė.

Per praėjusią parą vėl registruotas iki šiol rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – 281, mirė dar du žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Liga iš viso nustatyta 7041 asmenims, tebeserga 3862, pasveiko – 3035.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite