Angle down Atgal

Palangoje mažėja poilsiautojų iš Rusijos

Permainingi vasaros orai iš dalies keičia Lietuvos poilsiautojų planus atostogauti Palangoje, bet matyti ir kita tendencija - mažėja svečių iš Rusijos.

Palangos turizmo informacijos centro (PTIC) specialistė Alma Slaboševičienė sako, kad prie mažėjančio atvykusių Rusijos turistų srauto galėjo prisidėti įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, politinis klimatas, rusų perkamoji galia, turistinių krypčių pasiūla.

„Matyt, reikėtų pamiršti, esą Palanga - tai turtingi turistai iš Rusijos, ir jų labai daug. Būdavo iš Rusijos, iš Maskvos daug daugiau. Jų tikrai yra, bet mažiau. Galbūt daugiau krypčių atranda. Daug aplinkybių susidėjo: galbūt ir įtampos, finansinė padėtis, bet tai jau tęsiasi ne pirmą vasarą“, - naujienų agentūrai ELTA penktadienį sakė PTIC vyriausioji specialistė darbui su turizmu A. Slaboševičienė.

Pasak specialistės, Palangoje ir toliau aktyviai lankosi poilsiautojai iš Baltarusijos, taip pat netrūksta atvykusiųjų ir iš kur kas tolimesnių kraštų. Tendencijos iš esmės liekančios tos pačios, bet kiekvienais metais užsienio svečių skaičiai pasiskirsto skirtingai.

„Iš viso pasaulio kaip važiavo, taip ir važiuoja: turime iš Kinijos, Japonijos, iš JAV, Anglijos. Stebime daugiau latvių ir estų - jie suaktyvėję. Kaip ir visada - daug baltarusių. Turistų skaičiumi nesiskundžiame“, - kalbėjo A. Slaboševičienė.

PTIC darbuotojos teigimu, birželio ir liepos orai iš dalies turėjo įtakos atvykusiųjų srautams Palangoje, bet ryškaus poilsiautojų sumažėjimo nematyti.

Savo ruožtu, paklausta apie viešojoje erdvėje dažnas diskusijas dėl kainų Palangoje, pašnekovė suabejojo, ar teisinga manyti, kad kurorte viskas pabrango. Anot jos, esama įvairių kainų ir visuomet galima rinktis, o, pavyzdžiui, daugumos viešbučių kainos nuo pernai nesikeitusios.

Komentuodama preliminarius Šventosios sezono rodiklius, A. Slaboševičienė teigė, kad vasaros orai galėjo kiek pakoreguoti turistų skaičius.

„Šventąją tradiciškai mėgsta lietuviai, lietuvių šeimos. Kaip ir visoje Lietuvoje, žmonės skundžiasi, kad vasara buvo šaltoka, žmonių buvo mažiau“, - tikino PTIC specialistė, pridūrusi, kad pats kurortas pastebimai atsinaujinęs.

Tikslesnių duomenų apie turistų skaičius pajūrio kurortuose tikimasi vasaros pabaigoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite