Angle down Atgal

Palanga vėl taps kalėdinių šviesų miestu

Artėjant didžiosioms metų šventėms Palanga puošiasi - šventinėmis dekoracijomis dabinamos kurorto gatvės ir erdvės, o kitą savaitę įspūdingos ceremonijos metu bus įžiebta Palangos miesto eglė. Paslaptimi išlieka dar vienas išskirtinis projektas, kurį ketinama įrengti centrinėje aikštėje. Jis bus pristatytas artimiausiu metu.

„Kiekvienais metais kabiname vis daugiau šviesos instaliacijų. Šiemet jų bus daugiau nei 500, įskaitant ir medžių apšvietimą. Mūsų žmonės mėgsta šitą darbą - puošti savo miestą„, - su šypsena pasakojo UAB „Palangos komunalinio ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Pasak jo, miestas jau beveik visas papuoštas, dar liko pakabinti keletą didesnių šviesos instaliacijų, o kitą savaitę - sumontuoti pagrindinę eglę.

Jau ne pirmus metus Palangą puošiančios UAB „Adam decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas teigė, kad kasmet stengiamasi kiek įmanoma daugiau miesto erdvių papuošti šventiniais dekoro elementais, juos keisti, kad vaizdas nebūtų kasmet vienodas.

Šiemet laukia keletas naujovių. Pavyzdžiui, įvažiuojant į Palangą naujai sutvarkyta Kretingos gatve pasitiks naujos dekoracijos.

„Anksčiau čia buvo puošiami stulpai, o dabar bus išnaudojamos žiedinės sankryžos. Žieduose bus tūrinės medžių formos dekoracijos, kurios atkartos centrinės miesto erdvės puošybos akcentus. Nauji papuošimai bus ir centrinėje aikštėje, fontano zonoje“, - pasakojo N. Chmieliauskas.

Vietoje dainuojančio fontano kurorte bus įrengta išskirtinė šventinė erdvė, kurios visos detalės palangiškiams bus pristatytos artimiausiu metu - kol kas norima išlaikyti paslaptį. Žadama, kad tai bus itin įspūdingas projektas, kuris turėtų sužavėti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Palangos miesto eglė šiemet, kaip ir pernai, stovės Grafų Tiškevičių alėjoje. Ji sieks dvylikos metrų aukštį ir bus sumontuota naudojant natūralias eglių šakas. Žadama, kad eglė ir šiemet bus „muzikali“ - seks žiemišką pasaką.

„Eglė bus labai žalia ir klasikinė, papuošta daugybe šiltų lempučių ir sidabrinių kalėdinių žaisliukų. Bandysime atkartoti natūralios eglės šakų siluetą, kad ji patiktų ir tiems, kurie ieško natūralumo, ir tiems, kurie labiau mėgsta dirbtines egles“, - sakė UAB „Adam decolight“ direktorius.

„Palanga pagrįstai gali būti vadinama Kalėdų šviesų miestu, nes šventinė nuotaika tikrai bus jaučiama vos įvažiavus į miestą. Mieste kabės gintarinės spalvos dekoracijos, akcentuojant kurorto įvaizdį. Manau, Palangoje bus tikrai šiltos Kalėdos“, - pridūrė N. Chmieliauskas.

Eglės sužibs kitą savaitę

Palangos kalėdų eglė bus įžiebta jau kitą penktadienį, gruodžio 6 d., 18 val. Žiemos švenčių laukimo laikotarpio pradžią paskelbs įspūdingos patrankos šūvis, sužibs šventinės dekoracijos ir tūkstančiai lempučių.

Kurorto eglės įžiebimo šventinė programa buvo parengta specialiai Palangai - tarptautinis lietuvių ir lenkų menininkų projektas. Muziką Palangos eglės įžiebimo šventei sukūrė kompozitorius Kristijonas Lučinskas, renginio režisierius - Karolis Makauskas.

Susirinkusiųjų prie miesto eglės lauks įspūdinga kelionė laiku. Šventinė programa bus praturtinta ugnies šou elementais, kojūkininkų pasirodymais, angelų šokiu ir kitomis atrakcijomis. Lėtai sukant metų laiko ratą, bus ieškoma kelio, kuriuo galėtų sugrįžti Žemę paliekanti šviesa.

Gruodžio 7 d. savo eglę įžiebs ir šventojiškiai. Įspūdinga žaliaskarė Šventojoje nušvis pasibaigus muzikiniam šventiniam renginiui, vyksiančiam Šventosios bažnyčioje. Į ją 16 val. pakvies dainininkas Steponas Januška ir Palangos kamerinis choras.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite