Angle down Atgal

Palangą prisiminus

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Šių metų liepos 14 d. traukiniu išvažiavome į Klaipėdą, o iš ten į Palangą. Visur ir viskas sekėsi labai gerai, tik truputį per daug karšta.

Poilsiavome puikiuose Smiltės rūmuose. Vaikščiojome ir stebėjomės kurortinio miestelio gražumu. Visur švaru, visur gražu. Pietavome kavinėse ir restoranuose. Vaikščiojome po pušynus nutiestais mediniais tvarkingais takais.

Ir nori nenori prisimeni sovietinius laikus. Visur girdėjosi rusų kalba ir matėsi daug šiukšlių. Užsinorėjus papietauti, reikėjo eiti į kokią valgyklą, kurių buvo labai nedaug.

Aš, sulaukęs beveik 84 metų, daug ką prisimenu iš anų vergijos laikų. Taigi gerai prisimenu, kai anksi rytą užsinorėjau eiti pavaikščioti prie jūros. Bet likus iki jūros šimtui maždaug metrų sustabdė rusakalbis su pasienio uniforma.

Turėjau laukti kol pravažiuos su „Bielarus" traktoriumi pasienio kariai, mat tikrino, ar kartais kas nors nenuėjo per išakėtą ruožą. Juk visur ir viskas buvo sekama.

Prisimenu, mane klausinėjo, kodėl aš taip anksti einu prie jūros ir grasino, kad nuveš į komendatūra išsiaiškinimui. Taigi šiurpas ima prisimenant anuos raudonųjų okupantų laikus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite