Angle down Atgal

Palanga norėtų pastatyti paminklą prezidentui A. Smetonai

Palanga yra pasirengusi atiduoti pagarbą buvusiam valstybės vadovui ir kurorto mylėtojui Antanui Smetonai – pastatyti paminklą.

Palangos miesto savivaldybė istorinėje kurorto vietoje nori pastatyti prezidentui skirtą paminklą, kurio projektas, kaip skelbiama viešojoje erdvėje, šiuo metu yra stabdomas Vilniuje. Jei šiam projektui būtų skirtas valstybės finansavimas, paminklas prezidentui A. Smetonai kurorte galėtų atsirasti dar šiais metais, sakoma savivaldybės pranešime.

Šiuo klausimu kurorto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę bei kultūros ministrą Simoną Kairį. Jau yra numatyta ir paminklui tinkamiausia viena – Birutės alėjos skvere, grafų Tiškevičių laikų vilų apsuptyje, šalia buvusios A. Smetonos vasaros rezidencijos – vilos „Baltoji“, esančios J. Basanavičiaus g. ir Birutės al. sankirtoje. Šioje viloje A. Smetona dažnai ilsėdavosi, taip pat – spręsdavo darbinius klausimus.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, 2021 metais pastatydami paminklą A. Smetonai palangiškiai ne tik pagerbtų buvusio Lietuvos valstybės vadovo ir didelio Palangos mylėtojo atminimą – tai būtų dar vienas gražus akcentas minint Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį.

„Prezidento A. Smetonos pėdsakai Palangoje yra labai ryškūs. Jis mokėsi Palangos progimnazijoje, taip pat, būdamas valstybės vadovu, suvaidino labai svarbų istorinį vaidmenį sprendžiant klausimą, kam – Lietuvai ar Latvijai – turi priklausyti Palanga. Tada kartu su Edinburgo profesoriumi J. Simpsonu A. Smetona dalyvavo derybinėse grupėse ir įnešė svarų didelį indėlį priimant sprendimą, lėmusį, kad šiandien Palanga yra Lietuvos Respublikos sudėtyje“, – sakė Š. Vaitkus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite