Angle down Atgal

Pakruojyje šurmuliavo knygų mugė

Lapkričio 18 d. vyko Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji bibliotekos suorganizuota jau tradicine tapusi Knygų mugė, kurios metu Pakruojo sinagogoje įsikūrė leidyklos „ANDRENA“, „CHARIBDĖ“, „Kauko laiptai“, „Raidynėlis“, „SLINKTYS“, „Žara“. Mugės metu lankytojai galėjo ne tik įsigyti knygų tačiau ir apsilankyti vykusiuose knygų pristatymuose ar susitikimuose su rašytojais.

Pakruojo sinagogoje vykusiame knygų mugės atidaryme susirinkusius pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos direktorė Romualda Kulšytė, kuri pasidžiaugė ištikimaisiais mugės gerbėjais, palinkėjo visiems gražios, įspūdžių kupinos dienos. Susirinkusius taip pat pasveikino bei gražia šventės organizatorių iniciatyva pasidžiaugė Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius.

Pristatymo, skirto jaunimui ir suaugusiems, metu buvo pristatytas vienas seniausių žmonijos istorijoje intelektinių žaidimų „Togyzkumalakai“. Tai – dinamiškas, reikalaujantis atidumo, loginio ir strateginio mąstymo žaidimas visai šeimai, tinkantis ilgais rudens ir žiemos vakarais laiko praleidimui bendrystėje su draugais ir artimaisiais. Žaidimą Pakruojyje pristatė Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentė, leidyklos „Žara“ vadovė Ramutė Žandarienė.

Bibliotekos renginių salėje vyko Leonardo Oschry knygos „Vilniaus Gaono istorija“ sutiktuvės. Dalyvavo vertėja Lilija Talmantienė, dailininkas Ilja Bereznickas, leidyklos „ANDRENA“ vadovė Nijolė Petrošienė.

Vėliau pristatyta autobiografinė rašytojo Vytauto Almanio knyga – kronika apie žiemgalių gyvenimą „Antrasis žemgalių išėjimas“. 2021 m. išleista knyga – epiškai ir su humoru parašytas pasakojimas, skirtas Šiaurės Lietuvai, jos žmonėms, gamtai, istorijai. Renginyje dalyvavo autorius ir jo sūnus, knygos redaktorius, literatas Andrius Almanis.

Knygų mugės Pakruojyje renginiai baigėsi susitikimu su knygos „Noriu – skaitau, noriu – ne“ su autoriumi, satyriku Algimantu Vaškiu. Autorių pristatė leidyklos „CHARIBDĖ“ vadovė Rita Kubilienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite