REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Birželio 15 d. 13:17

Pakruojyje paminėta Gedulo ir vilties diena

Pakruojis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


178668

Birželio 14-ąją paminėjome 80-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines. Gedulo ir vilties dienos minėjimas Pakruojyje prasidėjo atminimo valandėle Vienybės aikštėje. Iškilmingai įnešta  Lietuvos Respublikos vėliava, kuri pakelta skambant partizanų dainai. Laikantis Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo, minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleista 1/3 stiebo ilgio. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, 11 val. 59 min. prisidėta prie visuotinės tylos minutės, skirtos pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų.

Renginyje dalyvavę KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 607  kuopos kariai paleido tris Atminimo salves: I salvė – už mūsų tautos gedulą – tremtinių bei laisvės kovotojų – partizanų aukas, už 80-ąsias trėmimų pradžios metines; II salvė – už mūsų Nepriklausomybės sergėtojus karius savanorius bei kariuomenės ir visuomenės vienybę ir laisvę; III salvė – už mūsų viltį, gimtąją Lietuvą ir jos žmones, už mūsų mylimą Pakruojo kraštą.

Į susirinkusius kreipėsi Seimo narys Antanas Matulas, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis ir Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė Erika Kižienė. Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintaras Šurna.

Nuaidėjus atminimo salvėms, susirinkusieji patraukė į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurios šventoriuje prie tremtinių paminklo buvo padėtos atminimo gėlės, uždegtos žvakės.

Vienybės aikštėje susirinkusieji taip pat galėjo apžiūrėti eksponuojamus Gintauto Aleknos fotografijos darbus „Įamžinti tremtyje“, o prie iniciatyvos prisijungę kariškiai demonstravo amunicijos ekspoziciją.

Minint Gedulo ir vilties dieną Pakruojo sinagogoje buvo rodomas dokumentinis-animacinis filmas, paremtas tikra režisierės Giedrės  Beinoriūtės senelių, išgyvenusių tremtį į Sibirą, gyvenimo istorija, „Gyveno senelis ir bobutė“. Po filmo peržiūros su susirinkusiais atsiminimais dalinosi Zita Vėžienė ir Stanislava Jančytė Čepaitienė, patyrusios to laikmečio tremties pasekmes.

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA