Angle down Atgal

Pakruojyje lankėsi keliaujanti opera

Praeitą savaitę Pakruojo Vienybės aikštėje apsilankė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) su keliaujančia opera (Opera on the truck„Tarnaitė ponia“. Renginys - Pakruojo Rotary klubo, švenčiančio 15-ąjį gimtadienį, dovana gyventojams.

Keliaujančio teatro idėja gimė dar 13 a. Jau tuomet po Europos miestelius keliavo trupės klajoklės ir pristatinėjo savo kūrybą miesto aikštėse iš arkliais pakinkytų vežimų.

Operos sunkvežimis – nauja meninė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) kūrėjų idėja, kuria siekiama su operos žanru supažindinti kuo platesnę auditoriją, atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Šis projektas dar vienas iššūkis minint Lietuvos operos 100-metį ir pradedant naują Operos teatro, kaip institucijos Lietuvoje etapą.

Sunkvežimis, kuriame sumontuota operos scenografija, kartu su atlikėjais keliauja po visą Lietuvą. Atvykus į miestą ar miestelį, atsivėrus sunkvežimio priekabą, žmonės pamatys didelės scenos atitikmenį, gerokai mažesniame formate. Žmonėms, neišeinant iš jiems įprastos aplinkos, neįsipareigojant laikytis griežtų teatre buvimo taisyklių, bus pasiūlyta pažiūrėti ir išklausyti Giovanni Battistos Pergolesi komišką operą „Tarnaitė ponia“.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas apie namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai maustančią savo poną, gal ir neįmantrus, užtat sukeliantis ne vieną juoko bangą. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite