REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2017 m. Spalio 12 d. 14:02

Pakruojyje įsikūręs imtynių klubas „Skorpionas-BJJ“: nuo idėjos iki žinomumo visoje šalyje

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


16910

Pakruojietis, treneris Modestas Ušinskas sako, kad pačiam sunku patikėti taip greit tekančiu laiku. Atrodo, visai neseniai gvildeno idėją išpopuliarinti mėgstamą veiklą, o šią savaitę jau mini 5-ąjį savo sporto klubo „Skorpionas-BJJ“ gimtadienį. „Penkmetis iš tikrųjų yra gera proga apžvelgti veiklą, nuveiktus darbus. Tobulėjimui ribų nėra, tačiau esu be galo laimingas, kad kone triskart padidėjo klubą lankančių skaičius, auklėtiniai kiekvienose varžybose skina apdovanojimus, o brazilų džiudžitsų imtynės tampa tik populiaresnės“,- pokalbį pradeda Modestas.


Foto galerija:

59df37e31ea00.jpg
59df37e7ee447.jpg

M. Ušinskas klubą įkūrė 2012-ųjų rugpjūtį, tačiau jo gimtadienį kartu su auklėtiniais mini kiekvienų metų spalio 1-ąją, nes tuomet įvyko pirma treniruotė. „Atsimenu iki šiol, kaip jaudinausi prieš pirmąją treniruotę, nors savo sėkme reikia tikėti, galvojau, kad niekas neateis. Kai pamačiau 25 jaunuolius, kurie atėjo... Labai džiaugiausi – reiškia, jie manim patikėjo, sugebėjau juos sudominti“,- pasakoja Modestas.

Baigęs bakalauro studijas, vaikinas gavo darbo pasiūlymą – Šiaulių sporto mokyklai reikėjo dziudo imtynių trenerio. „Ten dirbdamas įgyjau daug patirties, susipažinau su imtynių treneriais, tačiau ilgai sporto mokykloje neužsibuvau, kūriau planą, kad reikia grįžti į gimtąjį Pakruojį ir čia populiarinti šį sportą“,- galimybės gyventi ir dirbti didesniame mieste neviliojo trenerio.

Džiudžistų imtynės Modestą sužavėjo dar anksčiau – sulaukęs pilnametystės ir išvykęs uždarbiauti į Airiją, kur draugas jį nuvedė į pirmąją treniruotę, nuo pirmos akimirkos šis sportas pasirodė labai įdomus. „Džiudžitsų imtynės – sportas, turintis panašumų į dziudo ir sambo imtynes, tačiau šis yra žymiai universalesnis, nes čia galima viskas, ką draudžia dziudo ir sambo imtynių taisyklės. Džiudžitsų imtynėse galimi metimai, griovimai, skausmingi rankų, kojų ir smaugimo veiksmai. Dėl to šios imtynės yra labai universalios – jomis gali užsiiminėti vaikai nuo 4 metų iki garbaus amžiaus senolių“,- imtynių subtilybes pasakoja Modestas, pridurdamas, kad garsiai kalbama apie šių imtynių įtraukimą į olimpinių sąrašą, o tai ją dar labiau išpopuliarins.

„Prieš kurdamas klubą, kaip ir visi, darantys kažką pirmą kartą abejojau, turėjau daug klausimų... Tačiau labai motyvavo vieno draugo žodžiai: tu nekalbėk, ką nori padaryti, o imk ir daryk“,- pakartoja iki šiol nepamirštą frazę Modestas. Vyras sako, kadtvirtai nusprendus kurti klubą užsispyrimo netrūko – dėl to kreipėsi ir į tuometinę valdžią, ir į vietos verslininkus. „Klubo pavadininime užkoduotas mano zodiako ženklas ir trumpinys iš anglų kalbos, reiškiantis imtynių pavadinimą“,- sako Modestas, gimęs skorpiono ženkle. Tuometinės merės ir verslininkų pagalbos reikėjo dėl inventoriaus, būtino imtynėms. „Sulauktas atsakas iš valdžios ir verslininkų pasiūlyta pagalba dar labiau motyvavo eiti į priekį. Jauniems žmonėms, kurie nori kažką pradėti, būtina pagalba, pasitikėjimo skatinimas“,- sako treneris.

Nuo klubo įkūrimo pradžios, iki dabar, Modesto rengiamos treniruotės vyksta Pakruojo sporto centre, dar viena grupė renkasi Linkuvoje – šiandien klubą lanko apie 70 sportininkų. Modesto nuomone, klubo augimas yra sunkus ir trenerio, ir jį lankančių darbas. Norintys užsiimti imtynėmis supranta, kad tam reikia atiduoti daug laiko ir jėgų. Treneris sako, kad užsiimant šiomis imtynėmis ne tik didinamas asmens fizinis aktyvumas, bet ir lavinama kordinacija, greitis, lankstumas, pasitikėjimas savimi, drausmė ir atsakomybė. „Vien dėl šių priežasčių tėvai turėtų skatinti savo vaikus lankyti tokį sportą“,- šypsosi Modestas, pridurdamas, kad nors gali atrodyti atvirkščiai, šiame sporte yra labai maža traumų tikimybė. Sportininkai pirmiausia išmoksta saugotis, teisingai kristi ant žemės, - imtynės reikalauja daug susikaupimo ir protinio darbo.

„Kiekvienais metais augame – tai labai motyvuoja. Su savivaldybės, rėmėjų ir įvairių projektų pagalba kiekvienais metais įsigijame reikalingo inventoriaus, be kurio negalėtume sportuoti. Dabar dalyvaujame miesto VVG projekte iš kurio mėginsime įsigyti dar vieną tatamį ir kimono aprangų. Mano, kaip trenerio tikslas, yra ateinantiems suteikti visus reikalingus daiktus, kad jų nereiktų pirkti patiems. Tikiu, kad tai įgyvendinsiu“,- tikina Modestas, sakantis, kad jo treniruojami jaunuoliai nusipelnė didžiausių pagyrimų, juk per penkmetį sunku suskaičiuoti visas taures ir medalius, kurie buvo parvežti į Pakruojį. Svarbiausia, kad klubo vardas yra žinomas visoje šalyje, o sportininkai, Modesto džiaugsmui, nenusileidžia didžiuosiuose miestuose besitreniruojantiems. Juk šios sporto šakos Europos čempionas – irgi pakruojietis!

M. Ušinskas sako, kad kaip treneris, pergalėmis pasididžiuoti negali ir nenori, nes jo pasiekimai – auklėtinių laimėjimai.

„Daug tobulėju įvairiuose seminaruose, nenoriu būti tas treneris, kuris pats nesistengia. Turiu atėjusiems duoti naujausias žinias“,- vis dėlto, Modestas prieš kelias savaites įgijo violetinį brazilų džiudžitsų imtynių diržą, turintį didelę reikšmę imtynių pasaulyje: „Gal kai kam tai tik spalva, tačiau man, gyvenančiam dėl šio sporto ir šiuo sportu – didžiulis žingsnis pirmyn.“

Simona LIPSKYTĖ



REDAKCIJA REKOMENDUOJA