Angle down Atgal

Pakruojyje gaminamas produktas įvertintas saugoma geografine nuoroda

Europos Komisija išskirtinį įvertinimą skyrė Aldonai Udrienei, jos įmonėje gaminamą „Kaimišką Jovarų alų“ įvertino saugoma geografine nuoroda. Tai – devintas taip ženklinamas lietuviškas produktas, kuris reiškia, kad produktai pasižymi išskirtine kilme, jų kokybė ar kitos savybės susijusios su konkrečia geografine vietove ir čia atliekamas bent vienas gamybos ir perdirbimo etapas. Toks apdovanojimas pirmąkart skirtas gamintojai iš mūsų rajono. Šia proga, padėkoti A. Udrienei, į įmonę vyko meras Saulius Margis, Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Vitolis Urmonas, mero padėjėja Simona Lipskytė.

Apsilankyta gamybos ceche, kartu pasidžiaugta nedideliu, tačiau kasdien sąžiningai dirbančiu A. Udrienės kolektyvu, pasidalinta net kelis metus trukusiu darbu, kurio reikėjo siekiant geografinės nuorodos, kurią atpažįsta visos Europos gyventojai.

Be tradicijų ir autentiškumo įvertinimo, saugomų geografinių nuorodų sistema Europos Sąjungoje nustatyta siekiant padėti su geografine vietove siejamų produktų gamintojams užtikrinti deramą atlygį už jų gaminių ypatybes, taip pat ir vienodą pavadinimų kaip intelektinės nuosavybės teisės apsaugą.

Šis įvertinimas – Jūsų ir visos Jūsų giminės nuopelnas. Daugiau nei 130 metų Jūs saugote svarbų paveldą, kuris jau ne vienerius metus garsina visą mūsų kraštą. Nuoširdžiai dėkoju Jums už pasiekimą, kuris sukūrė ypatingą reikšmę mūsų regiono gaminiui“,- kalbėjo meras S. Margis, linkėdamas A. Udrienei sėkmės ir toliau siekti savo tikslų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite