Angle down Atgal

Pakruojo rajono savivaldybėje – diskusija apie beglobius gyvūnus

Sausio 10 d. Pakruojo rajono savivaldybės vadovų, specialistų ir gyventojų susitikime buvo diskutuota apie beglobius gyvūnus. Susitikimas suorganizuotas atsiliepiant į gyventojų kreipimąsi dėl beglobių gyvūnų priežiūros. Akcentuota beglobių gyvūnų sterilizacijos svarba siekiant užtikrinti šeimininkų neturinčių kačių populiacijos kontrolę. Kačių sterilizacijai iš Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto 2021 m. buvo skirta 2 tūkst. Eur, buvo sterilizuotos 67 katės. Dėl nemokamos kačių sterilizacijos galėjo kreiptis asmenys, kurie norėjo sterilizuoti bešeimininkes ar bepriežiūres kates; pensinio amžiaus asmenys; socialinę paramą gaunantys asmenys; daugiavaikės šeimos; neįgalieji asmenys. Šią iniciatyvą ketinama tęsti ir 2022 m. skirti 6 tūkst. Eur (lėšas planuojama naudoti kačių ir šunų sterilizacijai bei ženklinimui).

Pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, nuo 2021 m. įsigaliojo privalomas gyvūnų – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (toliau – GAR). Įstatymu numatyta, kad iki 2021 metų gegužės 1 d. atvestus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienus metus – iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui, o nuo įstatymo įsigaliojimo datos (2021 m. gegužės 1 d.) atvestus gyvūnus augintinius – per 4 mėnesius nuo gimimo, bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Pažymime, kad pagal Vyriausybės patvirtintą Socialinės pašalpos gavėjų ir gyvūnų globėjų laikomų kačių, šunų ir šeškų privalomo ženklinimo ir registravimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą socialinės pašalpos gavėjai, socialinę pašalpą gaunantys pagal LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, dėl lėšų kompensavimo už ženklinimą galės kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą.

Gyventojai buvo informuoti, kad Savivaldybė planuoja sudaryti bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Šiaulių letenėlė“, į kurią esant poreikiui bus galima laikinai globai perduoti bešeimininkius gyvūnus iš mūsų rajono. Beglobių augintinių daugėja, nes ne visi įvertina savo galimybes (finansinės, laiko, kt.)  prižiūrėti gyvūną ir nusprendžia jo atsisakyti – nuveža ir paleidžia kitoje vietoje arba atiduoda į prieglaudą.

Diskutuota apie galimybę prie daugiabučių pastatyti namelius katėms, kurios taptų pastoge žiemos metu, o gyventojai paliktų maisto ir vandens katėms bei namelius prižiūrėtų. Iniciatyvinė grupė buvo įpareigota susitikus su daugiabučio namo gyventojais gauti jų sutikimą, sutarti, kur statyti namelius, ir tada kreiptis į Savivaldybę dėl namelių pastatymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite