Angle down Atgal

Pakruojo dvare pagerbti gražios aplinkos puoselėtojai

Rugsėjo 9-osios vakarą Pakruojo dvare įvyko rajono Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkurso apžiūros baigiamasis renginys. Šiemet, pakeitus konkurso taisykles, į dvarą pakviesta apie 300 rajono gyventojų (šeimų), kurių gražiai tvarkomą aplinką pastebėjo seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, komisijos nariai ir rajono gyventojai. Šventėje dalyvavo rajono savivaldybės vadovai, rajono tarybos nariai, o susirinkusius sveikino meras Saulius Margis ir Pakruojo dvaro  hofmaršalas Vadim Ovčinko. Meras linkėjo ir toliau neprarasti kūrybinių minčių, semtis naujų idėjų, gražinti savo aplinką kartu puošiant ir visą rajoną. Juk atvykę svečiai žavisi ne tik gamtos sukurtais paminklais, atrestauruotais paveldo objektais, bet keliaudami mato ir gražias sodybas, ištisas gatves ir gyvenvietes, kurios žydi ir žaliuoja tik dėl darbščių gyventojų.

Susirinkę, pirmiausia, turėjo galimybę apžiūrėti Pakruojo dvaro gėlių festivalio „III-iasis Vasarvidžio nakties sapnas. Nuodai“ kompozicijas, o toliau šventę tęsė grupė „2 Donatai“. Grožio kūrėjams dėkojo ir Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkurso darbo grupės nariai – mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, mero padėjėja Simona Lipskytė, savivaldybės ekologė Kazimiera Klabienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus Architektūros poskyrio vedėjas Artūras Šukys, Pakruojo seniūnijos apželdintoja Audronė Kibildienė, dalinę saldžias dovanėles.

Primename, kad šiemet nuspręsta pakeisti Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkurso nuostatus, ir į šį konkursą įtraukti kuo daugiau rajono gyventojų – ir gražiai besitvarkančių savo valdas, ir tą grožį pastebinčių. Nuspręsta, kad tvarkinga aplinka turi būti pastebima „nuo gatvės“ – netikėtas ir džiugus buvo visuomenės įsitraukimas į šį konkursą, pasiūlyta keli šimtai valdų, dar apie dešimtį į sąrašus įtraukė patys komisijos nariai, lankę visas seniūnijas.

Truputis 2021 metų konkurso statistikos: iš viso apžiūrai pasiūlytos 296 sodybos, dar 14  įtraukta darbo grupės narių iniciatyva. Aktyviausi buvo Pašvitinio ir Lygumų visuomenininkai, atitinkamai pateikę 65 ir 50 pasiūlymų. „Kukliausi“ gyventojai Žeimelio seniūnijoje – čia sąrašą sudarė tik 15 sodybų. Visas gražiausias valdas darbo grupė apžiūrėjo per dvi savaites.

Tikimasi, kad šis atnaujintas tradicinio konkurso formatas gyvuos ir kitąmet, taip paskatinant kuo daugiau gyventojų tvarkytis ir puošti mūsų kraštą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite