Angle down Atgal

Pakruojo dailininkės lankėsi Cetin`o Erokay`aus parodoje „Laiko šešėliai“

Balandžio 10 d. Pakruojo kultūros centro dailės studijos narės Audra Savickienė, Judita Jareckienė kartu su vadove Laimute Veličkiene lankėsi turkų menininko Cetin`o Erokay`aus parodoje „Laiko šešėliai“. Gavusi pakvietimą iš Zitos Vilutytės, IAF ANIMA MUNDI prezidentės, į Cetin`o Erokay`aus parodą, Pakruojo dailės studijos vadovė Laimutė Veličkienė organizavo išvyką į Kauną, kur buvo atidaryta paroda. Pakruojietės buvo šiltai sutiktos parodos organizatorės – kuratorės Zitos Vilutytės ir paties Cetin`o Erokay`aus.

Asociacija IAF ANIMA MUNDI ir VšĮ Gabrielės meno galerijos organizuojamoje parodoje Turkijos menininkas pristatė geometrizuotus šiuolaikinio grafinio dizaino kūrinius. Išgrynintos spalvos, aiški formų geometrija sukuria estetizuotus vaizdinius, kuriais dailininkas išreiškia savąją pasaulio sampratą. Dailininko darbuose didžiausias dėmesys skiriamas linijos, formos, spalvos vienovei sukurti ir išgryninti. Juoda, pilka, mėlyna ir jų atspalviai išryškina erdvės, lango į pasaulį metaforą, itin dažną dailininko darbuose, emocinį santykį su laiko ženklais ir šešėliais. Na, o ženklas ir spalva sudaro C. Erokay`aus vizualinės kalbos pagrindą, jo darbų centrą, kurį autorius niuansuoja pasitelkdamas dekoratyvias formas ir savo mėgstamas spalvas. Daugelyje C. Erokay`aus kūrinių kartojasi geometrizuoto kvadrato formos principas, kinta vizualūs niuansai, spalviniai deriniai, tačiau išlieka jiems būdingas griežtumas, pasikartojantis nišos ir lango į aplinką, pasaulį, o galbūt į savo vidinį „aš“ motyvas. Kartą pamatęs menininko darbus, tikrai nepamirši nei jo vardo, nei jo darbų.

Pažintis su šiuo turkų dailininkų prasidėjo Gruzijoje vykusiame ANIMA MUNDI festivalyje, kur dalyvavo ir Pakruojo kultūros centro dailės studijos narės. Tada pakruojietės buvo sužavėtos menininko darbais, jo pasakojimu apie Turkiją: architektūrą, įspūdingas vietas, tradicijas. Laimingos, kad prieš keletą metų Pakruojo dvare įvykęs pirmasis ANIMA MUNDI festivalis dabar dovanoja įspūdingus susitikimus ir naują patirtį bei galimybę tobulėti. Nuoširdus ačiū studijos vadovei Laimutei Veličkienei bei Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjai Birutei Vanagienei už suteiktą galimybę dalyvauti parodos atitaryme.

Pakruojo kultūros centro dailės studijos narė Judita Jereckienė

Nuotrauka iš straipsnio autorės asmeninio archyvo (iš kairės J. Jereckienė, L. Veličkienė, Cetin`as Erokay`us ir A. Savickienė)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite