Angle down Atgal

Pakelkite akis į dangų: savaitgalį patekės Mėlynoji Gėlių pilnatis

Jau šį šeštadienį naktinį gegužės dangų papuoš pilnatis, išsiskirianti nuostabiu ir tikrai pavasarišku pavadinimu - Mėlynoji Gėlių pilnatis.

Šeštadienį, gegužės 18 d., patekėsianti Mėlynoji pilnatis, taip pat bus paskutinioji iki pat 2021 metų rugpjūčio 22 d., skelbia NASA.

Šiuo terminu apibūdinama „papildoma“ pilnatis, pasitaikanti per tam tikrą apibrėžtą laikotarpį: trečioji arba ketvirtoji pilnatis per vieną metų sezoną arba antroji pilnatis, patekanti tą patį kalendorinį mėnesį.

Artėjanti pilnatis priskiriama sezoninės Mėlynosios pilnaties terminui.

Deja, tačiau nei vienas iš šių apibūdinimų tikrai nereiškia, kad mūsų artimiausias ir ištikimiausias kosminis kompanionas staiga pakeis spalvą ir nusidažys mėlyna spalva.

„Papildomos“ pilnatys atsiranda dėl to, kad kiekvienas Mėnulio ciklas trunka apie 29,5 dienas, tuo tarpu kalendoriuje esama 30 arba 31 dienos (žinoma, išskyrus vasarį), kas reiškia, kad kartą per dvejus ar trejus metus pateka Mėlynoji pilnatis, tampanti 13-ąja metuose.

Šio mėnesio pilnatis taip pat vadinama ir „Gėlių mėnuliu“ arba „Gėlių pilnatimi“, o šis pavadinimas siejamas su tuo, kad būtent šiuo metu Šiauriniame pusrutulyje sužydi daugiausia įvairiaspalvių gėlių.

Dažniausiai tradiciniai mėnulių pavadinimai yra kildinami iš senųjų kultūrų, pavyzdžiui, senųjų Amerikos indėnų genčių ar prieškrikščionybės laikų, pagoniškosios kultūros.

Šiais, moderniaisiais laikais išskirtiniai pilnačių vardai tokios didelės reikšmės neturi, tačiau jie skamba tikrai įspūdingai.

Primename, kad vos prieš kelis mėnesius, 2019 m. sausį, tapome „Kruvinosios Vilko superpilnaties" liudininkais.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite