Angle down Atgal

Pakeistas Tarybos sprendimas, kuris neatitiko aukštesnės galios teisės aktų reikalavimų

Jau rašėme apie tai, kad Širvintų rajono savivaldybės taryba nutarė pakeisti savo vos prieš mėnesį priimtą spendimą dėl darbo užmokesčio priedo Širvintų PSPC (poliklinikos) vadovei.

Kadangi iš merės paaiškinimo supratome, jog šis sprendimo pataisymas vyksta Vyriausybės atstovo Vilniaus apskričiai Juliaus Arlausko pareikalavimu, parašėme paklausimą ir paprašėme pakomentuoti situaciją.

Mums atsakė Vyresnioji patarėja Ingrida Vengelienė. Atsakyme rašoma: „2020-05-28 vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovaujančiajam darbuotojui buvo nustatytas mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydį, kuris neatitiko aukštesnės galios teisės aktų reikalavimų.“

Situacija paaiškinama taip: „Vadovaujantis minėtu aprašu ir atsižvelgiant į surinktų VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro rodiklių pasiektų reikšmių įvertinimo balų skaičių, minėtos įstaigos vadovui turėjo būti nustatytas mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydį – 15 proc. nuo mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio, o ne 20 proc., todėl minėtas sprendimas yra keičiamas.“ (Visą atsakymą pateikiame po tekstu nuotraukoje).

Skaitytojams primename, kad gegužės mėnesio Tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo projektas. Jame buvo siūloma PSPC vadovei skirti mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydį – 15 proc. Tačiau posėdžio metu valdančiųjų atstovas pateikė naują siūlymą – priedą padidinti iki 20 proc.

Opozicija tuomet priminė, kad tokiu būdu bus pažeisti teisės aktai. Tačiau tradiciškai iš opozicijos pasityčiota ir į jų pastebėjimus nereaguota. Tuomet valdantieji balsavo už neteisėtą sprendimą.

Tiesa, šio posėdžio metu merė bandė aiškintis, kad yra rajonas, kuriame toks sprendimas priimtas. Gal ir priimtas, tačiau mokytis iš blogų pavyzdžių nederėtų niekam.

Nežinia, kas ir kuriuo metu pastebėjo, kad sprendimas neatitinka teisės aktų, tačiau būtent Vyriausybės atstovas Vilniaus apskričiai pareikalavo jį ištaisyti.

Trys Tarybos nariai šiuo klausimu SUSILAIKĖ, kiti balsavo UŽ. Taryba nutarė Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės 28 d. sprendimą Nr. 1-109 „Dėl VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovaujančiojo darbuotojo mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydžio nustatymo“ ir išdėstyti jį taip: Nutarta „Nustatyti VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovaujančiajam darbuotojui nuo 2020 m. gegužės 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydį – 15% (vietoj nustatyto 20 %) nuo mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio.“

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite