Angle down Atgal

Pajūrio paplūdimius nuklojo atgrasūs gyviai: poilsiautojai nebegali ramiai ilsėtis

Pajūryje saulės voniomis pasimėgauti nusprendusius poilsiautojus savaitgalį pasitiko nemaloni staigmena – smėlyje knibždėjo į kirminus panašūs padarai.

Daugiau skaitykite: Lietuvių namus užpuolė paslaptingi padarai: tuntais veržiasi į namus

Palangos paplūdimyje viešėję žmonės socialiniuose tinkluose pasakojo, kad smėlis buvo nuklotas keistais, kirmėles primenančiais, padarais. Jie esą šliaužė ant rankšluosčių, rankinių, batų ir drabužių. Ant smėlio besideginę poilsiautojai neiškentę atgrasios draugijos buvo priversti ne tik keisti poilsio vietą, bet ir galiausiai palikti paplūdimį.

„Tai pamačius nebebus noro prigulti ant pledo“, – socialinėje erdvėje rašė moteris. Jai antrino ir daugiau Baltijos jūros pakrantėje poilsiavusių žmonių.

„Tokių šlykštybių neteko dar niekur matyti“, – rašė kita poilsiautoja. Dar viena moteris jai pritarė: „Kiek metų važiuojame, tikrai nematydavome tokių gyvių. Nauji čia gyventojai ir jų tiek daug“.

Socialinėje erdvėje išplito ir užfiksuotų kadrų, kuriuose matyti ant smėlio besiraitantys padarai.

Paplūdimius puola šimtakojai?

Naujienų portalas Etaplius.lt kreipėsi į Gamtos tyrimų centrą ir paprašė specialistų identifikuoti šiuos gyvius, kurių draugija taip išgąsdino poilsiautojus.

Apžiūrėję užfiksuotus kadrus specialistai patvirtino, kad tai – geltonjuostis šimtakojis (Ommatojulus sabulosus). Jie priklauso plačiai šimtakojų klasei.

Tai smulkūs, nuo keleto milimetrų iki 5 centimetrų, kirmėles primenantys nariuotakojai. Jų kūnas sudarytas iš galvos ir liemens. Pastarasis susideda iš maždaug vienodų segmentų. Pirmasis segmentas kojų neturi, kiti segmentai turi išsivysčiusias kojas. Paliesti ar pabaidyti šimtakojai riečiasi į kamuoliuką. Aktyvūs šie gyviai dažniausiai naktimis, jie minta puvėsiais, mėgsta slėptis po akmenimis, sąmanomis ar kitais objektais.

Gamtos tyrimų centro dr. Vyresnysis mokslo darbuotojas Povilas Ivinskis sako, kad poilsiautojai turėtų neišsigąsti, nes šie nariuotakojai žmogui visiškai nepavojingi. Mokslininkai jau ir anksčiau pastebėjo kitose Lietuvos vietose neįprastus šimtakojų antplūdžius. Prieš keletą metų tuntai šių gyvių veržėsi į Vilniaus rajono gyventojų namus. Šiemet šio krašto žmonės taip pat fiksavo masinę šimtakojų migraciją, apie tai rašė ir Etaplius.lt.

Mokslininkai šiuo metu atlieka genetinius tyrimus ir aiškinasi šimtakojų antplūdžių priežastis. Gyventojai, pastebėję neįprastą šių nariuotakojų buveinę, gali kreiptis į Gamtos tyrimų centrą entlab@gmail.com ar atnešti keletą šimtakojų tyrimams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite