Pagrindinės ligų priežastys – tinginystė ir gobšumas

Vilnius
Freepik nuotr.
Jurgita Kastėnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ligotą senatvę galima įveikti. Egzistuoja būdų, kaip prailginti gyvenimą ir išlikti sveikos nuovokos. Kokie jie?

1. Sveikata – natūrali žmogaus būklė

Gydytojai gydo ligas, o ar būti sveikiems – tik jūsų asmeninis pasirinkimas.

2. Dažniausiai žmonės serga dėl tinginystės ir gobšumo

Daugelis jaučia, kad suserga tada, kai nebejunta pasitenkinimo, laimės, noro gyventi. Tai reiškia, kad patys esate kalti. Dažniausiai sergantysis yra tinginys ir gobšuolis, rečiau – niekuo nesidomintis, nesąmoningas, prarandantis sveiką nuovoką. Elementarių peršalimų neišvengs nė vienas, tačiau rimtos ligos kyla dėl netvarkingo gyvenimo būdo. Stresas ir skurdas – ne pagrindinės ligų priežastys.

3. Nedėkite visų vilčių į medikus

Nesitikėkite, kad gydytojai jus išgydys, lyg mostelėję burtų lazdele. Jie išgydys jūsų gyvenimo būdo pasekmes, bet apie ligos ištakas turite pagalvoti patys, taip pat ir priimti sprendimą, ką turite padaryti, kad vėl nesusirgtumėte.

4. Sekite savo svorį

Maitintis sveikai labai paprasta. Nepersivalgykite ir žiūrėkite, kad jūsų svoris atitiktų tą skaičių, kurį gaunate, iš savo ūgio atėmę 100. Pora kilogramų į vieną ar kitą pusę – ne esmė, bet ne daugiau.

5. Sportuokite

Mankšta senjorams ypač reikalinga. Kadangi į darbą nebeinate, privalote po valandą per dieną kaip reikiant paprakaituoti. Nueikite nors kilometro atstumą per dieną, nors pusvalandį prasimankštinkite ant kilimėlio, pakilnokite svorius. Jei tenka rinktis tarp gydytojų, ligos ir judėjimo, pasirinkite judėjimą. Tai atsipirks.

„Etaplius“ informacija