Angle down Atgal

Pagrindinės kokybiško miego taisyklės

Neramus, nekokybiškas ar per trumpas miegas gali tapti mažesnio darbingumo, apatijos, agresijos protrūkių ar net ligų priežastimi. Tačiau, norint įveikti nemigo naktis, tikrai nebūtina griebtis migdomųjų vaistų ar vyno taurės.

Pokaičio miegui – limitas

Dažniausiai nemigą sukelia nuovargis, pervargimas, stresas arba įkyrios mintys. Nors miego poreikis yra labai individualus, kokybiškam suaugusio žmogaus poilsiui dažniausiai reikia maždaug 8 val. miego, o nuovargį gali lemti ir tai, kad einate miegoti po vidurnakčio, dirbate naktinį darbą.

Aktyvumas dienos metu yra dvilypis. Jeigu esame labai aktyvūs, bet mūsų aktyvumas yra protinis, tai užmigti bus gerokai sunkiau negu tiems, kurie dirba fizinį darbą.

Visgi poilsio kokybe galima rūpintis ir dieną. Trumpas dienos pogulis suteikia jėgų, padeda jaustis aktyvesniems ir nuveikti daugiau, bet svarbiausia – nemiegoti ilgiau nei 30 min.

Jei žmogus dieną nusnaudžia kelias valandas, gali patekti į užburtą ratą – pamiegojęs dieną, neužmiega naktį, tada vėl miega dieną. Dienos miegu ypač nederėtų piktnaudžiauti senjorams.

Yanalya nuotr.
Yanalya nuotr.

Likus keturioms valandoms iki miego – jokio sporto

Kelias naktis neišsimiegojęs žmogus jausis pavargęs, sutriks jo dėmesys, koncentracija, o jei anksčiau teikę džiaugsmą dalykai nebeteikia malonumo – tai jau pirmasis depresijos požymis. Rekomenduojama nelaukti ir jau po pirmos nemigo nakties į pagalbą pasitelkti vaistažolių.

Nuramina mintis ir pagerina miego kokybę žolelių preparatai, kurių sudėtyje yra valerijono, apynių, melisos. Tokie preparatai padeda greičiau užmigti, bet nesukelia priklausomybės. Vis tik tiems, kurių organizmas linkęs kaupti skysčius, rekomenduojama prieš miegą rinktis ne vaistažolių arbatas, o preparatus tablečių forma.

Dienos metu joks žolelių preparatas nesukelia mieguistumo. Dieną galima rinktis įvairesnius augalus. Pavyzdžiui, pasiflora ramina, mažina stresą, įtampą, o kartu gerina darbingumą.

Kiekvienam kamuojamam nemigos, o ypač tiems žmonėms, kuriems sunkiau užmigti dėl lėtinių ligų, suriestiems radikulito ar kenčiantiems nuo dirgliųjų kojų sindromo, užmigti gali padėti ir organizmo papildymas B grupės vitaminais, raminančiais nervų sistemą. Pravers ir magnis, kurio suvartoti reikėtų 1–2 val. prieš miegą. Magnis atpalaiduoja raumenis, o tai svarbu, bandant užmigti.

Norint lengviau užmigti, naudinga dieną praleisti daugiau laiko gryname ore, pasivaikščioti ar pasportuoti lauke. Tiesa, dažna klaida – sportuoti prieš miegą. Sportas gerina kraujotaką, suteikia žvalumo ir aktyvumo jausmą, todėl fizine veikla reikėtų užsiimti likus 3–4 val. iki miego. Kraujotaką gerinančių vaistų reikėtų gerti iki 18 val., vakare negerti kavos, juodosios ar žaliosios arbatos.

Šiltas pienas – tik mitas?

Stiklinė šilto pieno prieš miegą nėra mitas, ji tikrai gali padėti. Prieš miegą taip pat galima išbandyti suvalgyti bananą ar saujelę vyšnių, tai – natūralūs produktai, kurie skatina melatonino gamybą ir leidžia mėgautis kokybiškesniu poilsiu.

Dar vienas patarimas – pasirūpinkite aplinka. Ruošiantis miegui, labai svarbu išjungti televizorių, kompiuterį, į šalį padėti telefoną, nes prietaisų skleidžiama šviesa trukdys atsipalaiduoti.

Ne ką mažiau svarbu prieš miegą išvėdinti kambarį. Gaivus oras padeda nurimti, o laiko, reikalingo, norint užmigti, trukmę lemia ir kūno temperatūra. Jei kambaryje bus per daug šilta, kūnas negalės atvėsti ir atsipalaiduoti, todėl užmigti bus sunkiau.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite