Angle down Atgal

Pagrindinės IT sistemos, kurias naudoja šiuolaikinės krovinių ekspedijavimo kompanijos

Krovinių ekspedijavimas – sudėtingas procesas, jungiantis tiekėją, gavėją ir už pervežimą atsakingus asmenis ir įmones. Kiekvienas pervežamas produktas – unikalus, turintis tam tikras pervežimo taisykles: reikiamą produkto temperatūrą, kurią turi užtikrinti pervežėjai, numatytą krovinio pristatymo laiką ir tinkamą produkto pakuotę, užtikrinančią saugumą.

Kad būtų lengviau laikytis reikalavimų, įmonės neribotai vykdytų savo veiklos plėtrą, o transportavimo kelias nenutruktų, šiuolaikinės krovinių ekspedijavimo kompanijos į pagalba pasitelkia įvairias IT sistemas bei programas, lengvinančias jų darbą. Kai technologijos taip smarkiai pažengusios, beveik kiekvienam darbui atlikti galima rasti tam skirtą mokamą ar nemokamą sistemą ar programą. Įdomu, kokios IT sistemos ar programos lengvina krovinių ekspedicija užsiimančių kompanijų darbą?

Transporto biržos platformos, padedančios rasti krovinius

Anksčiau Europoje tikrai ne visi sunkvežimių vairuotojai važiuodavo su kroviniu. Didžiulė dalis jų grįždavo be krovinio kelis tūkstančius kilometrų, kai transporto vadybininkams nepavykdavo rasti tinkamo krovinio. Žinoma, už tokias keliones niekas nemokėdavo. Todėl kelionės tuščiais sunkvežimiais atnešdavo ne pelno, o nuostolių tiek kompanijai, tiek vairuotojui. Viskas pasikeitė, kai internete paplito transporto biržos, kurios sujungia krovinių ekspedicija užsiimančias kompanijas su tomis įmonėmis, kurioms reikia krovinių pervežimo paslaugų. Transporto biržos platforma taip pat leidžia patikrinti, ar pasirinktas verslo partneris yra mokus, patikimas ir turi reikalingus dokumentus. Be to,  kai kurios transporto biržos krovinių siuntėjams gali sumažinti logistikos išlaidas ir padėti užtikrinti saugią tiekimo grandinę.

Transporto stebėjimo sistemos, padedančios kuruoti vairuotojus

Kad užtikrintų sunkvežimio, vairuotojo bei krovinio saugumą, šiandien didesnės transporto įmonės į pagalbą pasitelkia transporto stebėjimo ir kontrolės sistemas. Transporto parko stebėjimas realiu laiku leidžia sužinoti, kur yra įmonės transporto priemonė, o tai padeda kuruoti vairuotoją ir lengviau juo pasitikėti. Transporto stebėjimo sistemos vadybininkams padeda kontroliuoti transporto parko išlaidas, be to, suteikia informacijos apie transporto priemonės vairuotojo veiklą bei jo darbo efektyvumą. Taip pat ši sistema padeda lengviau atsiskaityti už krovinio pervežimą ir pagrįsti išlaidas, nes visą informaciją apie vairuotojo atliktą darbą (nuvažiuotą atstumą) ir patirtas transporto parko išlaidas galima pateikti užsakovams.

Krovinio sekimas. unsplash.com nuotr.
Krovinio sekimas. unsplash.com nuotr.

Sandėlio valdymo sistemos, padedančios sandėlininkams dirbti našiau

Jei pirmos dvi IT sistemos daugiau skirtos efektyvesniam krovinių pervežimui, tai kitos krovinių ekspedijavimo kompanijų naudojamos programos padeda užtikrinti sklandų darbą įmonės viduje. Šiandien krovinių pervežimo kompanijos naudoja specialias IT sistemas, skirtas padidinti sandėlio operacijų našumą, optimizuojant jame vykstančius procesus. Viena iš tokių sistemų – sandėlio valdymo sistema, padedanti valdyti sandėlio darbą realiu laiku. Šios sistemos tikslas – visiškas sandėlio darbų valdymo patikėjimas automatizuotoms programoms ir įrankiams – nuo prekių priėmimo iki klientų užsakymo pristatymo. Sandėlio valdymo sistema optimizuoja turimą inventorių: suskirsto sandėlį į tikslines zonas ir produktyviai išnaudoja sandėliavimo plotą.

Transporto valdymo sistema, kaupianti svarbiausią informaciją

Tai bendra kompanijos duomenų bazė, kurioje sukaupta visa svarbiausia įmonės informacija: kompanijos teikiamos paslaugos, jų įkainiai, vykdomi ir įgyvendinti krovinių pervežimai, kilometražai ir užsakovų kontaktai. Į šią sistemą transporto vadybininkai supildo visą krovinio ir vairuotojo informaciją, kurią vėliau naudoja buhalterijos skyrius. Buhalteriai, pasinaudoję transporto valdymo sistemos duomenų baze – suradę joje kompanijos teikiamos paslaugos įkainius, gali paskaičiuoti ir išrašyti PVM sąskaitas faktūras užsakovams. Be to, buhalterija, pasinaudojusi transporto valdymo sistemoje išsaugotais duomenimis apie vairuotojo kilometražą ir jo darbo įkainius, gali lengvai apskaičiuoti ir išmokėti jiems atlyginimą.

Krovinio ekspedicija. unsplash.com nuotr.
Krovinio ekspedicija. unsplash.com nuotr.

IT sistemų integracija

Kad kompanija veiktų pelningai, o darbas joje vyktų sklandžiai, svarbu pasirūpinti, kad naudojamas IT sistemas būtų galima integruoti tarpusavyje. Todėl, pasirinkus transporto biržos platformą, svarbu įsitinkinti, ar ji veiks tinkamai kartu su sandėlio valdymo sistemomis ir buhalterijos programomis. Pavyzdžiui, Trans.eu ir TrustTrack programos gali veikti kartu su įvairiomis kitomis įmonėje naudojamomis IT sistemomis, todėl nekils jokių problemų automatizuojant logistikos procesus. Be to, šios dvi universalios sistemos puikiai veikia tarpusavyje, todėl leidžia vienoje sistemoje:

  1. Stebėti transporto parką.
  2. Ieškoti naudingų krovinių netoliese transporto priemonės ar vairuotojo kelionės maršrute.
  3. Pasirinktą laikotarpį dalytis transporto parko buvimo vieta su užsakovu.
  4. Nustatyti vairuotojo maršrutą ir peržiūrėti jo kelionių istoriją.
  5. Tiesiai iš žemėlapio įkelti krovinio pasiūlymą į biržą.
  6. Pasirinktame vairuotojo maršrute tikrinti degalines ar laisvas stovėjimo aikšteles.

Taip pat labai svarbu kuo geriau integruoti į transporto valdymo sistemą transporto stebėjimo ir transporto biržos platformą tam, kad būtų galima tiksliau stebėti esamą rinką ir atliekamos paslaugos progresą.

Sistemos, palengvinančios krovinių ekspedicija užsiimančių kompanijų darbą

Kasdien intensyviai dirbant, ne visų kompanijų darbuotojai turi laiko susipažinti su visomis turimomis programomis ar jų teikiamomis funkcijomis. Dažniausiai naudojamos tos programos ar sistemos, kurios geriausiai įvaldytos, dirbant su jomis ne kartą. Kiekvienam darbuotojui žymiai paprasčiau atlikti užduotis, naudojantis žinomomis programomis, nei bandant suprasti, kaip veikia naujos sistemos, ir tik jas įvaldžius bandyti atlikti darbą. Įmonės, kurios rūpinasi klientų patogumu, užtikrina visas galimybes, padėsiančias sumažinti materialinius resursus, taupyti laiką ir efektyviau išnaudoti jiems siūlomas programas. Galima teigti, kad šiuolaikinės transporto ekspedijavimo kompanijos dažniausiai į pagalbą pasitelkia dvi IT sistemas – transporto biržos platformas ir transporto stebėjimo bei kontrolės sistemas. Krovinių ekspedijavimo kompanijoms, turinčioms savo sandėlius, labai svarbios ir sandėlio valdymo sistemos, o visų krovinių pervežimo kompanijų buhalteriai dažnai naudojasi įvairiomis transporto valdymo sistemomis. Visgi, labai svarbu, kad naudojamas sistemas būtų galima integruoti tarpusavyje. Tik tada naudojamos programos pasitarnaus, o kompanija veiks našiai.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite