Angle down Atgal

Pagiriuose suremontuota 45-erius metus veikianti vietinių pamėgta viešoji pirtis

Pagiriuose, Šėtos senijjoje, po pusmetį trukusio remonto atidaryta viešoji pirtis. Be pertraukos ji veikė net nuo 1973 metų ir buvo vienintelė rajone nuolat priimanti lankytojus. Tačiau per tuos 45-erius metus pastatas niekada nebuvo kapitaliai remontuotas, todėl šiemet Kėdainių rajono savivaldybė skyrė 8 tūkst. eurų. Medžiagomis prisidėjo ir vietos gyventojas – pirties remontui reikalingą medieną padovanojo UAB „Dagmedis“ vadovas Dalius Paulavičius. Tad atsinaujinusi Pagirių viešoji pirtis vėl priima gyventojus.

Pastatas buvo prastos būklės, nes nuo jo pastatymo nebuvo keistos vandentiekio ir šildymo sistemos, elektros instaliacija, grindys, taip pat stipriai buvo nusidėvėjusi vidaus apdaila. Remonto metu atlikti svarbiausi darbai – pakeistas kūrenimo katilas ir durys, naujomis plytelėmis išklijuotos sienos ir grindys. Šių metų pavasarį pradėti pirties remonto darbai užbaigti gruodžio pradžioje.

„Dėkojame savivaldybės vadovams, kurie skyrė 8 tūkst. eurų medžiagoms įsigyti, nes pastato būklė buvo labai apgailėtina. Daugelis darbų atlikta seniūnijos darbuotojų pastangomis. Tikiuosi, kad naujai suremontuota viešoji pirtis bus jaukus pagiriškių traukos centras“, – sakė Šėtos seniūnijos seniūnė Danutė Mykolaitienė.

Šią pirtį prižiūri pirtininkė, dirbanti puse etato. Per 2017 metus joje apsilankė 488 asmenys. Iki remonto pirtis veikė du kartus per mėnesį. Pirties paslaugomis vienu metu gali naudotis daugiau kaip dešimt žmonių. Už suteiktas paslaugas gyventojai moka 1,16 Eur, pensininkai – 0,58 Eur.

„Artimiausiu metu rinksis Pagirių bendruomenė, kurios nariai pagal poreikius ir nuspręs, kiek kartu per mėnesį veiks pirtis“, – teigė D. Mykolaitienė.

Į pirties įkurtuvių šventę susirinko pirties malonumus mėgstantys vietos gyventojai, čia gyvenantis tarybos narys Rimantas Diliūnas. Į svečius atvyko ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Jei yra žmonių, kuriems ši paslauga reikalinga, tuomet pirties – suremontuotos, tvarkingos – išties reikia. Džiugu, kad už rajono savivaldybės skirtas lėšas ir prisidedant vietos gyventojams pirtis sutvarkyta gražiai ir tvarkingai. Svarbiausia, jog čia netrūktų lankytojų“, – sakė S. Grinkevičius.

Pirtį beveik 20 pastarųjų metų prižiūrinti pirtininkė Zofija Kubiliūnienė pasakojo, kad iki remonto pirtis buvo labai prastos būklės.

„Daugiausiai lankytojų ateina prieš šventes, o vidutiniškai per mėnesį apsilanko apie keturiasdešimt žmonių. Pirtį kūrename kas antrą savaitę, bet dabar, kai susiremontavome, tikimės, jog apsilankys ir daugiau lankytojų“, – šypsojosi Z. Kubiliūnienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite