Pagerinti du Lietuvos plaukimo rekordai

anonymous anonymous Etaplius žurnalistas

Savaitę trukusiame Europos jaunimo plaukimo čempionate Lietuvai rinktinės sudėtyje atstovavo ir „Delfino“ auklėtinė Patricija Geriksonaitė.

Mergina dalyvavo trijose plaukimo nugara rungtyse. Labiausiai nudžiugino50 m ilgio distancija. Įveikusi ją per 30,45 sekundės, Patricija, nors ir užimdama 25 vietą iš 34 dalyvių, pagerino Lietuvos merginų iki 14 m. rekordą.

Medalių įskaitoje Europos jaunimo plaukimo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 14 vietą ir aplenkė Ispaniją, Čekiją, Portugaliją, Kroatiją, Serbiją, Izraelį, Graikiją ir Belgiją. Geriausius rezultatus demonstravo plaukikai iš Rusijos.

Panašiu metu Klaipėdoje vyko Šiaurės šalių amžiaus grupių plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo kita „Delfino“ sportininkė – Guoda Tručinskaitė. Šiaulietė taip pat grįžo su pagerintu plaukimo rekordu.

Sportininkė plaukė12-15 m merginų grupėje. 400 m plaukimo kompleksu rungtyje ji užėmė 10 vietą iš 16 dalyvių. Guodos rezultatas - 5 min 19,15 sekundžių - tapo nauju Lietuvos mergaičių iki 13 m. rekordu.

Po metų pertraukos Lietuvoje surengtose tarptautinėse Šiaurės šalių amžiaus grupių plaukimo varžybose rungtyniavo 150 plaukikų.

Čempione tapo Danijos komanda, surinkusi 318 taškų. Lietuviai, pelnę 259 taškus, užėmė antrą vietą, o trečioje vietoje su 231 tašku liko suomiai.

Rekordus gerinusias „Delfino“ plaukikes varžyboms ruošia trenerė Dovilė Pocienė.