Angle down Atgal

Pagerbtas kovojusių už Lietuvos laisvę atminimas

Sekmadienį, Kryžkalnyje, Raseinių rajone, atidarytas Lietuvos partizanų memorialas, kuriame įamžinti visi 20 000 partizanų, paaukojusių gyvybes už Tėvynės laisvę nelygioje pokario kovoje prieš sovietų okupantus.

Memoriale įamžinti tie, kurie žuvo, mirė kalėjimuose ar Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire.

„Todėl rugsėjo 20 d. pagerbkime visus partizanus, uždegdami žvakutes ant visų partizanų kapų bei prie jiems pastatytų paminklų, taip prisimenant jų kilnią ir pasiaukojančią kovą už Lietuvos laisvę. Šia kilnia akcija paliudysime, jog mums labai svarbi partizanų pasiaukojanti kova. Kad dar gyvi partizanai suprastų, jog jų kova už Lietuvos laisvę yra tikrai vertinama ir neužmiršta“, – sakė sumanytojai Tadas Gutauskas ir architektas Saulius Pamerneckis bei kvietė partizanų artimuosius, politinių kalinių ir tremtinių organizacijų narius bei visus Lietuvos žmones prisijungti prie šios kilnios akcijos.

Marijampolės savivaldybėje laisvės kovoms įamžinti komisija prisidėjo prie akcijos ir kvietė visus, vertinančius laisvę, nepriklausomybę ir kovojusiųjų siekius, uždegti žvakeles kovų už laisvę įamžinimo vietose.

Grupė komisijos narių kartu su komisijos pirmininku Pauliumi Marozu, LR Seimo nariu Dainiumi Gaižausku uždegė žvakeles prie paminklo Tauro apygardos partizanams Vytauto parke, ant Nežinomo partizano kapo Ramybės parke ir prie memorialo partizanams naujosiose miesto kapinėse. Visose vietose komisijos narys muziejininkas Laurynas Bernotas pristatė trumpą pasakojimą apie paminklo atsiradimo istoriją.

Komisijos narė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialo valdybos narė Stasė Požarskienė dalyvavo memorialo atidengimo iškilmėse Kryžkalnyje.

Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago giminaitė, komisijos narė, Vilija Ramanauskaitė degė žvakeles prie paminklų „Geležinio vilko“ rinktinės partizanams.

Džiugu, kad prie akcijos prisijungė Gudelių seniūnija, kur seniūno pakviesti žmonės pagerbė savo apylinkių laisvės kovotojų, giminaičių atminimą. Įvykiai ir asmenybės gyvi tol, kol prisimenami. Yra dalykų, kurių tiesiog nevalia pamiršti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite