Angle down Atgal

Pagerbkime mirusius su meile!

Artėjant Vėlinėms, prekybų centrų lentynos nukrautos kapų žvakėmis, žvakidėmis ir kita atributika. Žmonės norėdami pagerbti mirusius artimuosius, pakuotėmis perka žvakes ir stengiasi, kad tik gražiau ir ryškiau spindėtų kapai per Vėlines.

Kasmet keliamas klausimas, „Ar uždegus ant kapo vieną žvakutę, mes mažiau gerbiame mirusius?“

„Ar tikrai mirusiųjų artimųjų kapus dar reikia apkrauti žvakėmis, žvakidėmis ir kita atributika, ar neužtenka aplankyti ir simboliškai uždegti tik vieną žvakutę? Ar po kelių dienų tikrai atvyksime vėl prie kapo, kad nuimtume baigusias degti žvakes, ar nurinkti nuvytusias ar vėjo išnešiotas gyvas ir dirbtinas gėles?“– klausia Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos administravimo ir paslaugų kontrolės tarnybos vadovė Šarūnė Vaikasienė. Pasak jos, žmonės ne kiekiu, o meile ir rūpesčiu turi pagerbti mirusius: „Tądien juk svarbiausia, kadJūs aplankysite kapą, prisiminsite visas akimirkas praleistas su artimuoju, bet tikrai ne kiek atnešite gėlių, ar kiek uždegsite žvakučių.“.

Ar kada susimąstėte, kokios įtakos plastiko gaminiai turi mūsų aplinkai?

Primename, kad plastikiniuose indeliuose įlietos žvakės – tai viena iš atliekų, kurių perdirbti praktiškai negalima, nes yra susimaišiusios su parafinu ar vašku. Patariame rinktis daugkartinio naudojimo stiklinius įdėklus, kuriuose prireikus galima keisti žvakes, nes vienkartiniai plastikiniai gaminiai teršia aplinką ir daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite