Angle down Atgal

Pagėgiuose vyko seminaras dėl daugiabučių namų atnaujinimo

Rugsėjo 9 dieną Pagėgiuose vyko Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas seminaras Pagėgių savivaldybės gyventojams dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo savivaldybėje. Seminaro metu aptartos programos įgyvendinimo sąlygos pagal priimtą Lietuvos Respublikos valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą bei jį lydinčius teisės aktus, aptarti daugiabučių namų atnaujinimo energetiniu-statybiniu bei ekonominiu požiūriu aspektai.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje gali dalyvauti visi norintys dar nerenovuotų daugiabučių namų (daugiabutis namas – tai trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, kuriame gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinės, viešojo maitinimo ir kitos) gyventojai, surinkę didesnį nei 50+1 proc. daugiabučio namo gyventojų pritarimą namo atnaujinimui (modernizavimui).  Daugiabutis namas turi būti pastatytas pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa suteikia galimybę užsitikrinti Valstybės paramą būsto atnaujinimo darbams. Planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama, o kompensaciją už šildymą gaunantiems gyventojams kompensuojama 100 proc. projekto išlaidų.

Seminare dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius kvietė gyventojus dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir pasinaudoti galimybe gauti Valstybės paramą būsto atnaujinimo darbams.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad senos statybos namų atnaujinimas (modernizavimas) yra neišvengiamas dėl jų techninės būklės. Atlikus atnaujinimo darbus pagerėja ne tik juose gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygos, bet ir sumažėja būsto išlaikymo, šildymo išlaidos, pakyla ir būsto vertė.

Iškilus klausimams dėl daugiabučių namų atnaujinimo prašome kreiptis į Pagėgių savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėją Valdemarą Dikmoną, tel. 8 441 70 400, el. paštu: v.dikmonas@pagegiai.lt arba nemokama informacijos linija tel. 8 800 20012.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite