REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 13 d. 14:26

Pagėgiuose vyko mokymai

Pagėgiai

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


71771

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje miokardo infarktu suserga vis daugiau jaunų žmonių, jo nulemtų priešlaikinių mirčių pasitaiko jau nuo 25 metų amžiaus. 2017 m. nuo šio susirgimo mirė daugiau nei 1000 žmonių. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, Sveikatos apsaugos ministerija, panaudojant Europos Sąjungos paramą – gavo daugiau kaip 2 mln. eurų finansavimą projektui Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“. Projektą įgyvendina Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.


Foto galerija:

img-7709-41211.jpg
img-7870-41220.jpg

Projekto metu Lietuvos gyventojai apmokomi teikti pirmąją pagalbą staigios mirties ištiktam žmogui, esant ūmiems širdies ir kraujagyslių susirgimams bei traumoms, teikti pagalbą užspringusiam žmogui, taip pat naudoti išorinį automatinį defibriliatorių ir stabdyti kraujavimą specialiomis priemonėmis, turniketais.

Šie mokymai vyksta net 35 šalies savivaldybėse, kur kraujotakos sistemos ligų ir išorinių mirties priežasčių rodikliai viršija bendrą Lietuvos rodiklį o jiems pasibaigus šių savivaldybių teritorijose bus įrengtas specialus pagalbos tinklas su defibriliatoriais ir kraujavimo stabdymo priemonėmis.

Pagėgių savivaldybėje 2019 m. sausio 16 d, sausio 17 d. ir vasario 8 dienomis buvo vykdomi nemokami mokymai ,,Pagalbos tekimas staigios mirties ištiktam žmogui“ , kurie vyko tikslinėms projekto grupėms: savivaldybės administracijos darbuotojams, socialines paslaugas teikiančių Savivaldybės įstaigų darbuotojams (Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centro, Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro, Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojai), Formaliojo ir neformaliojo švietimo ugdymo įstaigų darbuotojams, Pagėgių savivaldybės palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų darbuotojams, kultūros ir sporto paslaugas teikiančių Savivaldybės įstaigų darbuotojams. Dalyviams, baigusiems mokymus, buvo išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai.

Pasak mokymus organizavusios ir koordinavusios Civilinės metrikacijos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausios specialistės sveikatai ir sanitarijai Irenos Levickienės, Pagėgiuose buvo apmokyta ir praktinius įgūdžius tobulino apie 170 dalyvių iš įvairių įstaigų ir institucijų.

Projekto metu vykdytojai informavo, kad visose savivaldybėse bus nemokamai suteikti automatiniai širdies defibriliatoriai ir įrengtas specialus pagalbos tinklas su šiais aparatais. Šiuo metu diskutuojama, kokiose vietose jie bus įrengti, galutinai bus apsispręsta tariantis su savivaldybėmis.

Svarbu tai, kad šiuos mokymus baigę gyventojai ir savanoriai bus prijungti prie bendro tinklo ir per specialias mobiliąsias programėles gaus informaciją apie netoliese nutikusią nelaimę. Taigi jie pirmieji nuskubės į nelaimės vietą ir suteiks pirmąją pagalbą, o esant galimybei panaudos ir arčiausiai nelaimės vietos esantį defibriliatorių. Kiekvienas iš defibriliatorių bus sujungtas su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi ir automatiškai perduos iškvietimo signalą medikams. Efektyviai veikianti sistema leis pradėti žmogų gaivinti per minimalų galimą laikotarpį iki atvykstant profesionaliems medikams.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro vadovų nuomone, išoriniai defibriliatoriai yra labai svarbūs ir gali išgelbėti ne vieną gyvybę, nes skubios pagalbos tarnybos ne visada gali pasiekti klinikinę mirtį patyrusį žmogų per kritines 6–7 minutes. Atsitiktinio praeivio atliktas pradinis gaivinimas padidina išgyvenimo tikimybę 2–3 kartus.

Pagėgių savivaldybės inform.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA