Angle down Atgal

Pagėgiuose paminėta Holokausto atminimo diena

2020 m. sausio 27 d. Pagėgių savivaldybės Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautinėje akcijoje „We Remember“. Netradicinėje erdvėje, prie Tauragės savivaldybės Antšunijos kaimo apylinkėse esančio memorialo Holokausto aukoms atminti, vyko integruota lietuvių-istorijos pamoka ,,Mes prisimename“.

Istorijos mokytojas Žydrūnas Mickeliūnas papasakojo apie tragišką Tauragės žydų bendruomenės likimą, Holokausto siaubą II pasaulinio karo metais. Lietuvių kalbos mokytojos Virginijos Bagdonienės paruošti 10 klasės mokiniai papasakojo apie rašytojo Icchoko Merovaikystės išgyvenimus, sudėtingus jo likimo vingius. Holokausto metu, 1941-ųjų vasarą, Jehuda ir Miriam Merai (Icchoko tėvai) buvo sušaudyti nacių. Aštuonmetis Icchokas liko gyvas, jį išgelbėjo ir užaugino lietuvių kumečių šeima Kelmės rajone (galbūt todėl laisvai, be jokio akcento jis kalbėjo lietuviškai). Patirti, girdėti išgyvenimai iš dalies atsispindi ir jo kūryboje. Mokiniai pasidalino mintimis apie rašytojo romaną „Lygiosios trunka akimirką“, kuriame labai iškalbi holokausto tema: čia atsispindi istorinė ir dvasinė žmonijos patirtis, priešinama laisvė ir prievarta, laisvos dvasios žmogaus laikysena ir agresijos, sadizmo, smurto, jėgos kulto sistema, demonstruojanti absoliutų nužmogėjimą.

Pamoką baigėme rašytojo Icchoko Mero žodžiais: „Ant ko laikosi pasaulis? Jis laikosi ant žmonių, kurie nebijo padėti viskuo nusivylusiam, kurie drįsta ištiesti ranką tam, kuriam visi kiti draudžia ją ištiesti. Žmonių, kurie nebijo rizikuoti savo gyvenimu, savo artimaisiais, savo ateitimi tik tam, kad peržengtų uždraustą ribą ir galėtų išgelbėti kitą, kuris kartais gali būti net nepažįstamas. Pasaulis laikosi ant žmonių, kuriems visi lygūs, kurie toleruoja kitokius… Pasaulis laikosi, sukasi, tiesiog yra – dėl gerų žmonių širdžių…

Žuvusiųjų atminimą pagerbėme padėdami simbolinius akmenukus ir uždegdami žvakutes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite