Angle down Atgal

Pagėgiuose organizuotas seminaras „Šuo ir žmogus: susitikimai, kurie įkvepia“

Lapkričio 26 d. Stoniškių pagrindinėje mokykloje LL3 kūrybinės komandos nariams bei keliolikai Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų pedagogų organizuotas seminaras „Šuo ir žmogus: susitikimai, kurie įkvepia“.

Seminarą vedė kaniterapijos meistrė Loreta Jurkuvienė su savo asistente – anglų kokerspaniele Kleopatra bei Klaipėdos miesto Gedminų progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto LL3 konsultante Ilona Balsiene. Seminaro metu Loreta kalbėjo apie tai, kaip terapinio šuns dalyvavimas užsiėmimuose pakeičia atmosferą. Pasak jos, esant šuniui šalia, dalyviai tampa atviresni, labiau pasitiki vienas kitu, kitaip vertina, tampa drąsesni ir pan. Po pristatymo seminaro dalyvėms buvo pravesta pamoka, kurios metu reikėjo atlikti keletą užduočių ir sužaisti žaidimą. Buvo jaučiamas emocinis pakilimas, kadangi pagrindine pamokos heroje tapo Kleopatra.

Seminaro pabaigoje Ilona Balsienė dalijosi gerąja patirtimi bei pristatė pamokas, kuriose dalyvavo terapiniai šunys. Anot Ilonos, susitikimai su terapiniais šunimis pakeitė ne tik vaikų socialinę emocinę būseną, bet taip pat pagerėjo jų skaitymo įgūdžiai. Kitaip tariant, pasirodžius šunims, jų įstaigoje įvyko pokytis.

Viliamės, jog ilgainiui kaniterapija kaip specialybė bus pripažinta ir Lietuvoje. Už jaukią erdvę su šilta atmosfera dėkojame Loretai ir Ilonai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite