Angle down Atgal

Pagėgių savivaldybės delegacijos vizitas Estijoje

Liepos 5-8 dienomis Pagėgių savivaldybės delegacija vadovaujama Savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus svečiavosi Kose (Estija) savivaldybėje, kur kartu su kitais Kose savivaldybės partneriais dalyvavo šventiniuose renginiuose. Dalyvauti šventiniuose renginiuose partnerių delegacijas pakvietė Kose savivaldybės Tarybos pirmininkas Uno Silberg ir Kose savivaldybės merė Merle Pussak.

Vizito metu didžiausias dėmesys buvo skirtas XXVII Dainų ir šokių šventei, kuri tomis dienomis vyko Estijos sostinėje, Taline. Tai viena didžiausių ir labiausiai estų tautą vienijanti šventė, kurioje susirenka apie 200 000 dalyvių. Neatsiejamas šios šventės akcentas, – tai iškilminga eisena, kurioje dalyvauja apie 50 000 eisenos dalyvių.

Pagėgių savivaldybės atstovai kartu su Ilavos (Lenkija) delegacija iškilmingoje šventės eisenoje dalyvavo šalia Kose savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų. Ši eisena nuo Talino senamiesčio iki Dainų šventės slėnio tęsėsi apie 7 kilometrus.

Kose savivaldybės merė Merle Pussak džiaugėsi, kad savivaldybės partneriai noriai atsiliepė į jų kvietimą ir sėkmingai sudalyvavo šioje šventėje, nes kita šventė vyks tik po ketverių metų. Anot merės, visada norisi draugams ir bičiuliams parodyti tai, kuo didžiuojamasi labiausiai.

Liepos 6-osios vakarą, būdami dainų šventėje Taline, Pagėgių savivaldybės delegacijos atstovai prisijungė prie „Tautiškos giesmės“ giedojimo ir kartu su visais pasaulio lietuviais sugiedojo Lietuvos himną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite