Angle down Atgal

Pagėgiškė jaunųjų muzikantų konkurse užėmė trečią vietą

Karantino metu, gegužės mėnesį, Kauno 1-oji muzikos mokykla ėmėsi ambicingo projekto – virtualioje erdvėje suorganizavo pirmąjį Lietuvoje interaktyvų (online) respublikinį jaunųjų muzikantų konkursą "MUZIKA-@", kuriame dalyvavo net 606 jaunieji muzikantai iš visos Lietuvos. Konkurse įvairiais instrumentais grojantys solistai bei instrumentiniai ansambliai buvo suskirstyti į grupes pagal amžių ir kūrinio žanrą. Jauniesiems muzikantams savo namuose reikėjo pagroti po vieną kūrinį ir jį įkelti į virtualią erdvę.

Tokią gausą jaunųjų talentų išklausyti ir juos įvertinti tikrai buvo nemažas iššūkis labai kompetentingai komisijai: pirmininkei Rūtai Rikterei – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorei, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatei; nariams – akordeonistui Augustinui Rakauskui, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto dekanui, humanitarinių mokslų daktarui Sauliui Geruliui bei to pačio universiteto Muzikos akademijos docentei Beatai Andriuškevičienei, Daugpilio muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojui ugdymui Spodriui Kacans bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos fortepijono mokytojai ekspertei Laimai Aksamitauskienei.

Tokiame didžiuliame konkurse dalyvauti iššūkį priėmė ir Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos fortepijono pradinio muzikavimo III klasės mokinė Andrėja Jankauskaitė ir jos mokytoja Marina Dvarvitene. Mergaitė atliko E.Grygo ,,Valsą‘‘ op. 38, Nr. 7. Andrėjos kategorijoje dalyvavo 20 atlikėjų. Jaunoji pianistė buvo įvertinta III vieta!

Labai džiaugiamės Andrėjos pasiekimais, jos mokytojos profesionaliu darbu, mergaitės mamos ir senelių palaikymu. Smagu, kad karantino metu, kokybiškas darbas nenutrūksta!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite