Angle down Atgal

Pagalba likimo nuskriaustuosius pasiekia tik gerų žmonių dėka

VšĮ „Žmonės žmonėms“ – tai jauna, šių metų kovą įkurta organizacija, siekianti suburti savanorių bendruomenę ir bendromis jėgomis padėti tiems, kam labiausiai to reikia. Tik gerų žmonių dėka pagalba pasiekia organizacijos globojamus vaikus, daugiavaikes šeimas ar senolius iš visų Lietuvos kampelių.

„Žmonės žmonėms“ atstovė Tatjana Jablonskienė naujienų portalui Etaplius.lt papasakojo apie organizacijos veiklą bei pasidalijo jau nuveiktais darbais. Ji pabrėžia – augančiai organizacijai šiandien ypač reikalingi savanoriai.

„Sprendžiame žmonių problemas nuo ryto iki vakaro“

„Savo veiklos pradžią siejame su šių metų vasario 14 diena, kuomet įvyko pirmasis savanoriškas renginys vaikams Antakalnio sutrikusio vystymosi vaikų namuose Vilniuje“, – pasakoja T.Jablonskienė.

Komandos branduolį tuo metu sudarė dvi mamos – idėjos autorė Sandra Kriaučiūnaitė ir kiek vėliau prie jos prisijungusi Tatjana. Abi pačios augina po du vaikučius, tačiau didelėse širdyse atsirado vietos visiems. Netrukus organizacijos narės socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė grupę „Žmonės žmonėms“, kurioje viešina nuveiktus gerus darbus bei dalijasi istorijomis žmonių, kuriems šiuo metu labiausiai reikalinga aplinkinių pagalba.

„Prie mūsų pradėjo jungtis žmonės. Šiandien feisbuko grupę sudaro beveik 3 000 narių. Mes turime labai stiprią palaikymo komandą Kaune, kurią taip pat sudaro nuostabūs žmonės. Jie, kaip ir mes, aukoja savo laiką neatlygintinai“, – džiaugiasi veikli moteris.

Tatjana ir Sandra grupėje kiekvieną dieną dalijasi pačiais įvairiausiais pagalbos prašymais. Dažniausiai ieškomi tam tikro dydžio drabužiai ar avalynė, įvairūs buities daiktai (net ir tokios, atrodytų, smulkmenos kaip stalo įrankiai), renkamos lėšos sergančiųjų medikamentams. Geros širdies žmonės noriai aukoja jiems nebereikalingus daiktus, dalyvauja aukcionuose, kurių metu renkamos lėšos vienai ar kitai bėdai spręsti.

Nuo kovo mėnesio savanorių pagalba pasiekė jau daugiau kaip penkiasdešimt žmonių. „Sprendžiame ir deriname kitų žmonių problemas nuo ryto iki vakaro. Dar nebuvo dienos, kad negvildentumėme kokios nors šeimos situacijos. Esame dėkingos žmonėms, kurie prisijungia prie mūsų“, – sako Tatjana.

Būtiniausi produktai pasiekia šeimas ir pavienius asmenis. Asmeninio archyvo nuotr.
Būtiniausi produktai pasiekia šeimas ir pavienius asmenis. Asmeninio archyvo nuotr.

Globoja vaikus iš globos namų, daugiavaikes šeimas, senolius

Nuolatinę globą organizacijos moterys šiuo metu teikia penkioms daugiavaikėms šeimoms, jaunai neįgaliai merginai bei keliems senjorams iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

„Nuolat juos globojame ir padedame daiktais, medikamentais, maistu ir būtinomis priemonėmis. Mūsų tikslas – suteikti ne tik fizinę, materialinę, bet ir psichologinę pagalbą asmenims, susidūrusiems su nepritekliumi, smurtu artimoje aplinkoje, bei užklupus įvairioms negandoms“, – apie organizacijos veiklą pasakoja Tatjana.

„Žmonės žmonėms“ taip pat organizuoja renginius vaikų namuose, moterų krizių centruose, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir t.t. „Šiuo metu globojame Aukštadvaryje esančius vaikų namus „Atsigręžk į vaikus“, organizuojame jiems edukacines veiklas, švenčiame kiekvieno iš jų gimtadienius“, – pasakoja T. Jablonskienė.

Šiuose globos namuose suorganizuoti jau du didelio masto renginiai – sporto šventė ir vasaros uždarymo šventė, kurių metu pritraukti žinomi automobilių sporto atstovai bei rėmėjai iš kitų šalies bendruomenių.

„Labai stengiamės išgirsti auklėtinių poreikius ir norus, norime nukreipti tinkama linkme jų mintis, todėl bandome daryti motyvacinius susitikimus, kurių metu pasitelkiame įvairias priemones emocijai išreikšti. Pavyzdžiui, žiūrime filmą, aptariame, padarom savianalizę. Dabar bandome suorganizuoti futbolo turnyrą, kuriame būtų mišrios komandos. Jaunuoliai krypsta link šios sporto šakos, todėl mes bandysime įgyvendinti šią idėją“, – sako Tatjana.

Akimirkos iš organizuotų renginių. Asmeninio archyvo nuotr.
Akimirkos iš organizuotų renginių. Asmeninio archyvo nuotr.

Mažos nelaimės nebūna: dėmesio skiria kiekvienam

T. Jablonskienė pasidalijo ir šiuo metu organizacijai aktualiausiais darbais, ties kuriais dirbama.

Lėšos renkamos Marijampolėje gyvenančiai jaunai moteriai, turinčiai sudėtingų sveikatos problemų. Savanorių rūpesčiu jau nupirkti vaistai, nuvežtas maistas jai ir augintiniams, reguliariai lankosi Kauno savanorių komanda.

Pavasario pradžioje „Caritas“ gyvenančiai vienišai mamai surastas būstas, kad ji galėtų gyventi savarankiškai. „Iki šiol ją globojame, aplankome, atvežame maisto ir būtiniausių dalykų“, – dalijasi Tatjana.

Vilniuje gyvenančiai paauglei, kuriai nustatyta hipotirozė, vidutinis protinis atsilikimas, socialinio nerimo sutrikimas renkamos lėšos medikamentams. Jei pavyks susitarti dėl hipoterapijos, merginos tėveliams bus apmokėtos kuro išlaidos.

Pagalbos sulauks ir sunkiai serganti senolė iš Garliavos. Moteris sunkiai vaikšto, neturi artimųjų, kurie palengvintų buitį, o maistą gamina ir šildosi ant senos, avarinės būklės krosnies. Jau ieškomi iniciatyvūs žmonės, kurie padėtų sutvarkyti krosnį ir nudažytų pajuodavusias virtuvės sienas.

„Kaip matote, mūsų veikla labai plati, bet jau stengiamės labiau sustyguoti savo kryptis jei matome, kad nespėsime ir pagalba nebus pilnavertė. Mus remia tik geros širdies žmonės, kurie nėra abejingi kitų skausmui ir problemoms“, – teigia T. Jablonskienė.

Savanorius ir rėmėjus vienijančią grupę „Žmonės žmonėms“ rasite čia. T. Jablonskienė kviečia prie grupės jungtis visus geros širdies žmones, norinčius kartu siekti kilnaus tikslo – ištiesti gerumo ranką kenčiantiems ir esantiems šalia mūsų.

Prisidėti galite ir finansiškai. Kiekviena auka – labai svarbi savanorių bendruomenei.

Rekvizitai:

VŠĮ „Žmonės Žmonėms“
LT067300010161840180 (SWEDBANK) 
Įmonės kodas: 305480289
Paskirtis : parama

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite