Angle down Atgal

Pagalba gali būti saldi

Pyragų diena Lietuvoje yra švenčiama nuo 2009 metų. Šią dieną visi įmonių ir įstaigų vadovai bei darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai, mokytojai, studentai ir
tiesiog geros valios žmonės yra kviečiami iškepti pyragą, atsinešti į darbovietę ir už sutartą kainą parduoti kolegoms, draugams. Šia iniciatyva surinkti pinigai panaudojami likimo nuskriaustiems vaikams, seneliams padėti.

Pyragų dienos idėją TV žurnalistai nusižiūrėjo nuo kolegų iš Londono. Tuo metu tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Skandinavijoje aukojimo tradicijos jau buvo gana gilios. Šiose šalyse aukojimas buvo tarsi natūralus reiškinys. Džiugu, kad Pyragų diena ir pas mus jau tapo gražia tradicija, kasmet švenčiama vis plačiau. Tai puiki proga ne tik surengti jaukią šventę savo kolektyve, smagiai prie pyrago gabalėlio pabendrauti su draugais, bet kartu atlikti ir labai prasmingą darbą.

Jau antri metai iš eilės Pyragų diena švenčiama ir Palomenės pagrindinėje mokykloje. Šių metų šventės šūkiu pasirinkome Aleksandro Gridino žodžius "Kas sakė, kad pagalba negali būti saldi? Gali!“ Kad geriau pasiruoštume, šventės datą truputėlį pavėlinome. Ir tai labai pasiteisino.

Per ilgąją pertrauką, skambant gerumui nuteikiančiai muzikai, mokykloje prasidėjo pyragų mugė. Stalai nuo saldumynų tiesiog lūžo. Pradinukai, kad geriau sektųsi, net mamas pasitelkė. Penktokai, šeštokai, septintokai visus nustebino išradingumu. Beje, visi stalai buvo skoningai serviruoti, tad ne tik skanus kvapas į koridorių viliojo, bet ir gražus vaizdas.

Buvo nutarta, kad jei liks neišparduotų pyragų, pradžioje juos dar bandysime parduoti žemesne kaina, o dar likusius – nunešime Dienos centro vaikams. Bet, pertraukai dar nepasibaigus, stalai liko tušti...

Prisipirkę saldumynų, visi grįžo į klases, virė arbatą, kalbėjosi apie gerumą, likimo nuskriaustus žmones. Dar ilgai mokykloje tvyrojo pakili nuotaika. Visus vienijo jausmas – mes galime linksmai daryti gerus darbus. Duoti yra žymiai lengviau nei imti.

Surinkome 115 eurų. Visi jie bus paaukoti Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadorių grupės seneliams „Maltos sriubos“ akcijos metu.

Kad Pyragų diena Palomenės pagrindinėje mokykloje buvo dosni – didelis mokinių tėvelių indėlis. Tad ačiū jums už supratimą ir palaikymą. Be jūsų pagalbos nebūtume tokie stiprūs ir vieningi!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite