Su rajono vadovais įsiamžino vakaro apdovanotieji.
Angle down Atgal

Padėkos vakaras Žiežmariuose arba koks titulas iškeliauja į Trakus

Mintis surengti Padėkos vakarą prieš keletą metų kilo Žiežmarių kultūros centro direktorei Irenai Taukinaitienei. Šiai idėjai neliko abejingi ir miestelio bei apylinkės seniūnai. Šiemetinis Padėkos vakaras buvo bene įspūdingiausias iš visų, nes šiais metais, miestą paskelbus Lietuvos mažąja kultūros sostine, renginių ir švenčių gausa buvo dar didesnė.

Mintis surengti Padėkos vakarą prieš keletą metų kilo Žiežmarių kultūros centro direktorei Irenai Taukinaitienei. Šiai idėjai neliko abejingi ir miestelio bei apylinkės seniūnai, jie taip pat dėkojo gyventojams.

Šiemetinis Padėkos vakaras buvo bene įspūdingiausias iš visų, nes šiais metais, miestą paskelbus Lietuvos mažąja kultūros sostine, renginių ir švenčių gausa buvo dar didesnė. Kalbinta apie nueinančius metus I. Taukinaitienė sakė, kad ypač įspūdinga buvo Vasaros šventė: koncertavo ansamblis „Sare Roma“, „8 kambarys“, garsūs didžėjai.

Metų laikotarpiu buvo restauruoti abu kryžiai, pastatyti prie įvažiavimų į Žiežmarius, išleista knyga apie Žiežmarius. „Kaip ir kasmet, vyko Vaikų velykėlės, tautinių šokių festivalis, Etninės žaidynės. Kasmetinė rajono Pavasario mugė šiemet irgi buvo perkelta iš rajono centro į Žiežmarius, rodėme filmus, šventėme Jonines, o per Žolines ieškojome Napoleono lobio“, - vardijo kultūros įvykius mums I. Taukinaitienė.

Žiežmarių kultūros centro parengti projektai į salę koncertuoti atvedė tokius atlikėjus kaip Petrą Geniušą, nacionalinės premijos laureatę Astą Krikščiūnaitę, įvyko nepamirštamas susitikimas su Arūnu Mateliu, o į Padėkos vakarą atvyko Olegas Ditkovskis ir Neda Malūnavičiūtė. Žiežmariuose koncertavo ir Valstybinis Kauno bei Vilniaus choras su Lietuvos kariuomenės orkestru. Kultūros centro direktorė pripažino, kad ne viską padarė, ko labai norėjosi, kitiems metams jos kolektyvas pasiliko kelis nebaigtus darbus.

Tačiau Padėkos vakare I. Taukinaitienė negailėjo gerų žodžių tiems, kas teikė nuolatinę pagalbą organizuojant renginius Žiežmariuose bei kituose padaliniuose. Ji Padėkos raštus įteikė Mikadui Januškevičiui ir Janinai Kaluževičienei, dėkodama už tradicijų puoselėjimą Ringailėse. Žiežmarių bendruomenės pirmininkui Vytautui Šimkūnui direktorė dėkojo už savanorystės ir pilietiškumo pavyzdį, už Žiežmarių kultūrinio gyvenimo turtinimą bei bendruomenės iniciatyvas bei jų įgyvendinimą.

Ačiū ji tarė Donatui Stanioniui už pagalbą vedant Žiežmarių vaikus ir jaunimą tautos istorijos pažinimo keliu bei išskirtinę pagalbą organizuojant Šv. Jokūbo kelio žygį. Už bendradarbiavimą ir paramą Padėka buvo įteikta Janinai Augustinavičienei. Kultūros sostinės suvenyrai ir žodinėspadėkos buvo įteiktos Loretai Medzevičienei, klebonui Rokui Puzonui, UAB „Rimsigna“ vadovui Vidui Druliai Dosnus Padėkų buvo ir Kaišiadorių savivaldybės meras Vytenis Tomkus, jis įteikė net aštuoniolika Padėkų aktyviausiems Žiežmarių bendruomenės,savivaldybės atstovams, parodžiusiems iniciatyvas, prisidėjusiems organizuojant renginius, parėmusiems finansiškai, talkinusiems projektuose.

Jas gavo Žiežmarių bendruomenės pirmininkas Vytautas Šimkūnas, Kaišiadorių vietos veiklos grupės pirmininkė Janina Augustinavičienė, žiežmarietis Aivaras Jonyka, Žiežmarių bažnyčios klebonas Rokas Puzonas; Žiežmarių kultūros centro direktorė Irena Taukinaitienė, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žilvita vadovė Laima Morkūnienė, kultūros centro vadybininkas Andrius Zubiela, bibliotekininkė Arina Keturkaitė, „Žiežmara“ vadovas Juozas Krinickas; mokytoja Rita Dzedulionienė; ansamblio vadovė Laimutė Kaulakienė, mokytoja Aušra Kavaliauskienė; VSB direktorė Vidita Jonaitė, „Vaikystės dvaras direktorė Eglė Raudeliūnienė, mokytoja Daiva Maciulevičienė; seniūnė Edita Kerdokienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos patarėja Loreta Medzevičienė ir gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė.

Mindaugas Kuklierius Žemės ūkio rūmų padėką įteikė asociacijos Žiežmarių bendruomenė pirmininkui Vytautui Šimkūnui – už iniciatyvumą ir bendruomeniškumo skatinimą. Pats V. Šimkūnas irgi turėjo kam padėkoti – bendruomenės padėkas įteikė kultūros centro direktorei I. Taukinaitienei ir Žiežmarių seniūnei E. Kerdokienei. Kreipdamasi į susirinkusiuosius kultūros salės šeimininkė I. Taukinaitienė pasidžiaugė, kad iš Sofoklio leidyklos parkeliauja Kaišiadorių muziejaus direktoriaus O. Lukoševičiaus knyga apie Žiežmarius.

Pasak jos, tai leidinys, kuriame populiariai ir šmaikščiai pasakojama istorija apie miesto savivaldą ir plėtrą. Šios knygos leidybai pinigus skyrė Kaišiadorių savivaldybė. Gražų ir iškilmingą vakarą pabaigė dviejų menininkų koncertas. Žiežmariečiams ir jų svečiams grojo Olegas Ditkovskis, dainavo Neda Malūnavičiūtė, parengę išskirtinę programą „Muzikiniai monologai“. 2020 – ųjų metų Mažosios kultūros sostinės titulą iš Žiežmarių perima Trakai ir kiti 9 miesteliai.

Virginija Šimkūnienė

M. Šimkūno ir Žiežmarių KC nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite