Angle down Atgal

Padėkos vakaras Vabalninke

Gerumo nepaliesi... Jį gali tik pajusti, gali duoti kitam... Gerumas – tai toks žodis, kuriame telpa viskas: parama, pagalba, draugystė… Gerumo suteikimas padaro žmogų laimingą. Tai darydamas žmogus jaučiasi gerai.

Šie metai Vabalninkui buvo ypatingi. Vabalninkas atstovavo Mažajai Lietuvos kultūros sostinei 2017 (MLKS). Per visus šiuos metus Vabalninke kartu su kitais renginiais įvyko 19 renginių po MLKS sostinės vėliava. Gavę tokį vardą žinojome, kad turime padaryti ir parodyti daugiau, gražiau negu visada. Tai buvo didžiausias mūsų uždavinys. Džiugu, kad šią idėją remė ir palaikė jos sumanytojas ir rėmėjai. Jų dėka mes savo planus įvykdėme.

Baigiantis metams, apžvelgti nuveiktų darbų, pabūti kartu pakvietėme į baigiamąjį šių metų renginį – Padėkos vakarą rėmėjus, visus tuos, kurie šiais metais talkino organizuojant renginius. Prie šio renginio prisidėjo Vabalninko bendruomenės parengti ir administruoti 2 projektai: Biržų r. savivaldybės NVO 2015‒2018 m. veiklos rėmimo programos ,,Aš myliu Vabalninką, o jis myli mane“ ir Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017‒2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektas ,,Bendruomenės sutelktumo ir bendruomeniškumo skatinimas per kultūrinę-švietėjišką veiklą“.

Jaukioje ,,Meldyno“ kavinėje visus pasitiko maloni saksofono muzika, atliekama Gvido Staniulio. Renginį vedė Audronė Stapulionienė. Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė apžvelgė metų darbus, projektus, renginius. Ji dėkojo Vabalninko bendruomenei už renginių organizavimą, tinkamą Vabalninko pristatymą. Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė priminė MLKS 2017 vardo suteikimo istoriją, darbus, veiklas, bendruomenės parašytus ir administruotus projektus, kurie prisidėjo prie šių metų renginių. Bendruomeniškumo, sutelktumo paskaitą skaitė lektorius Mindaugas Vidugiris – kraštietis, gyvenantis Vilniuje.

Kiekvienam, prisidėjusiam prie šių metų renginių, bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė įteikė po padėkos simbolį ‒ Onikso obuolį. Jų buvo 45. Renginį paįvairino grupė DAR su koncertine programa.

Pasibaigus šiam projektui, galime patvirtinti, kad jis reikalingas. Pažinome daug žmonių, radome daug bendraminčių. Aplankėme tokius mūsų Lietuvos kraštelius, kaip Palūšę, Gasčiūnus, Paežerius. Mus lankė Pūnia, Gaščiūnai, Miežiškiai. Galėjome kitiems įrodyti, kad kaimas gyvas, kaime gyvi papročiai, tradicijos. Vakaro metu Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardą ir vėliavą perdavėme Vaškų miesteliui Pasvalio r. Palinkėjome jiems sėkmės, ištvermės, kurios tikrai prireiks kitais 2018 metais.

Projektas baigėsi. Šie metai įeis į Vabalninko gyvenimą kaip graži istorija. Istorija, paįvairinusi kaimo, turinčio miesto vardą, gyvenimą. AČIŪ visiems, kurie buvote kartu. Tegu sugrįžta gerumas Jums su dideliu kaupu.

Biržų rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite