Padėkos medikams šventėje apžvelgtas ir karantino kelias, kuriuo ėjo geriausieji

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Konservatyviosios klinikos kiemelyje jau trečią kartą susirinkusiems medikams dėkota už nelengvą darbą coronaviruso pandemijos metu. Nors pandemija pasaulyje dar kelia grėsmę, Šiaulių ir Telšių regiono medicinos įstaigų darbuotojai gali pelnytai didžiuotis savo darbu, už kurį šį kartą jiems dėkojo bei apdovanojimus įteikė pats LR Sveikatos apsaugos ministras valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Visi dėkojantys ir sveikinantys priešakinėse linijose su COVID-19 kovojusius medikus dar kartą apžvelgė karantino kelią, kuriuo einantieji įveikė sudėtingas kliūtis ir pavojingus ruožus, atvedusius Lietuvą ir geriausiųjų šalių penketuką.

Susitelkė ir medikai, ir gyventojai
Šventės vedėjas Jurgis Čepulis viso renginio metu akcentavo, kad už koronaviruso plitimo šalyje suvaldymą medikai nusipelno ne tik oraus piniginio atlygio, bet ir moralinių padėkų, išskirtinių dovanų ir, žinoma, medalių, šį kartą įteikiamų „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ .
Apdovanojimus bei dovanas medikams įteikę LR Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys, drauge su Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo nariais, liepos 6-19 dienomis dalyvaujantis dviračių žygyje Lietuvoje LT-102 No Covid-19. Šiaulių rajono meras Jonas Bezaras ne tik dėkojo medikams ir juos sveikino, bet ir priminė tą nelengvą kelią, kuriuo jiems teko eiti karantino metu, įveikiant coronaviruso plitimą.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus, sakė, kad susirinkti į ligoninės kiemelį paskatino noras dar kartą padėkoti už pasiaukojantį darbą, suvaldant koronaviruso plitimą mūsų šalyje bei įteikti apdovanojimus.
Viena geriausių šalyje gydymo įstaigų kovoje su COVID-19 pripažintai Respublikinei Šiaulių ligoninei šis nelengvas etapas davė išties nemažai. Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika minėjo ir pandemijos metu atrastą Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelį - šią erdvę, kurioje medikai susirenka jau trečią kartą.
„Čia buvo švenčiama Medicinos darbuotojų diena, kurios metu buvo įteiktos miesto mero Artūro Visocko padėkos, čia buvo įteikti pirmieji ligoninės sukurti Nusipelniusių ligoninės darbuotojų ženkleliai ir padėkos, dirbusiems sunkiausią darbą COVID-19 epidemijos metu“, - prisiminė R. Mažeika nesenus įvykius ir pasidžiaugė šiandien švenčiama trečiąja švente – ir vėl tokią pat dieną, saulėtą ir gražią.
Pasak direktoriaus, mes, ligoninės bendruomenė, tikrai esame nusipelnę šios trečiosios šventės, nes jei ne Šiaulių ir Telšių regionų žmonių susitelkimas, atsakomybės jausmas, pademonstruotas visos epidemijos metu, vargu ar būtų galima džiaugtis tokiais rezultatais, kurie pasiekti visų medikų, dirbusių COVID-19 klasteryje, į bendrą kovą sujungusiame Telšių ir Šiaulių apskričių ligonines, visuomenės sveikatos centrus, greitąsias medicinos pagalbos stotis.
„Jei nebūtų visų labai aukšto profesionalumo, atsakomybės jausmo, organizuojant ir įgyvendinant tuos planus, mes nebūtume nusipelnę tokios sėkmės“, - teigė gydymo įstaigos vadovas ir džiaugėsi tuo, kad nei vienas medikas ir nei vienas pacientas nei vienoje iš klasterio ligoninių nesusirgo COVID-19.
Sėkmė lydi geriausiuosius
LR sveikatos apsaugos ministrą, valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą labiausiai įtikina ne tiesiog sėkmė, bet daug dirbančius lydinti sėkmė. Tad, pasak jo, ir Lietuvai, kovojant su iškilusia grėsme, ne tiesiog pasisekė, ne pavyko netyčia, ar kažkaip aplenkė juos rizika.
„Nieko panašaus – Lietuvos medikai, nuvykę į pagalbos prašiusią šalį, matė ką kitą. Bendraudami su kitomis šalimis ir pristatydami Lietuvos patirtį, matėme, kad ne visos šalys tvarkėsi taip, kaip Lietuva, ir ne visos drįso priimti tokias priemones, kurios buvo priimtos Lietuvoje. Kitos pasirinko šiek tiek kitokią strategiją, todėl ne visi ir gali pasidžiaugti tuo, ko drauge sugebėjome pasiekti mes“, - teigė A. Veryga ir apgailestavo, kad dar yra šalių, į kurias ne tik negalima vykti, bet yra šalių, iš kurių atvykus dar reikia dviejų savaičių saviizoliacijos.
Todėl Lietuva tikrai gali pagrįstai didžiuotis tiek savo specialistais, tiek visuomene, kurių dėka pavyko įveikti nematomą priešą.
Pasak ministro, dėkoti reikia ne tik medikams, laborantams, kurie diagnozavo ir gydė. Dėkoti reikia visai visuomenei, savanoriams, nešusiems rizikos grupės žmonėms maistą, budėjusiems prie telefono linijų, budėjusiems su policininkais, kai reikėjo išgyventi jau truputį primirštą ilgąjį Velykų savaitgalį, tapusį kritiniu lūžio tašku. Ministro įsitikinimu, jei tada būtume nesusitvarkę, būtų kilę labai daug problemų.
„Savanoriai aukojosi, palikę artimus žmones namuose. Jie neišsigando, nesėdėjo socialiniuose tinkluose, rašydami užgaulius komentarus, bet rizikavo savo sveikata, nors daug saugiau būtų buvę likti namuose, žiūrėti ir laukti, kuo viskas baigsis“, - sakė A. Veryga, įsitikinęs, kad tai ir yra tikrieji mūsų herojai, kurie viską padarė, kad šiandien galėtume pagrįstai džiaugtis ir didžiuotis savo šalimi.
Simboliai, išliekantys visam gyvenimui
Kiekvienam žmogui, dirbusiam daug ir sunkiai, svarbus atlygis. Ministras A. Veryga taip pat mano,
kad atlygis yra labai svarbu ir jis turi būti orus, turi pasiekti kiekvieną, kuris dirba. Bet esą ir kiti svarbūs dalykai, kurie pinigais nematuojami. Yra dar tam tikri simboliai, išliekantys visam gyvenimui ir primenantys praėjusį laiką.
Pasak A. Verygos, karantino laikotarpis jau dyla iš atminties.
„Man atrodo, kad pavasario net nebuvo. Prisimenu vasarį iki pusės, paskui birželio pabaigą ir liepą“, - šypsosi sveikatos apsaugos strategas.
Tempas buvo tikrai beprotiškas, žmonės dirbo negrįždami namo net savaitgaliais, neskaičiuodami valandų, ir šiame strese daug kas pasimiršo. Pasak ministro, todėl labai svarbu turėti atskaitos taškus, kurie primintų tą laikotarpį. Tai gali būti ir pastatytas suoliukas, pasodintas medis, simbolinis apdovanojimas ar paveikslas.
Mums tekęs sukrėtimas labai rimtas, išjungęs visą pasaulį, o kovoti teko su nematomu priešu. Vien tai kėlė daug nepasitikėjimo visuomenėje: kilo abejonių, ar tikrai yra tas virusas, o gal nėra tos grėsmės, gal tik be reikalo saugojamės.
„Teikėme visuomenei teisingą informaciją, kuri leido elgtis adekvačiai, saugotis. Todėl labai nuoširdus ačiū jums visiems“ – sakė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ir 55 Šiaulių bei Telšių regionų medicinos įstaigų darbuotojams įteikė medalius ir sertifikatus – simbolinius padėkos ženklus ir keturis specialiai medikams menininkų sukurtus paveikslus.
Buvo daromi ir kiti darbai
Šalyje siaučiant koronavirusui, didžiausią dėmesį medikai skyrė šio viruso bei COVID-19 ligos diagnozei ir gydymui. Tačiau ne vien tuo gyveno Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė.
„Mes per COVID-19“ pandemiją dirbame ne tik su coronavirusu, ne tik būtinąją pagalbą teikėme, bet dirbome ir kitus darbus“ - teigė ligoninės vadovas R. Mažeika ir pasidžiaugė sukurtu simboliu – padėkos ženkleliu labiausiai nusipelniusiems gydymo įstaigos darbuotojams, kuriuos nusprendė įteikti sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai ir ministro paterėjai Linai Bušinskaitei.
Padėkoti norisi ne tik už tai, kad Lietuvoje, vadovaujant ministrui, buvo suvaldyta epidemija -Lietuva yra penketuke šalių, kuriose geriausiai suvaldytas coronaviruso plitimas.
Ministrui dėkota ir už tai, kad suteikęs didžiulę atsakomybę ir pareigą Šiaulių ir Panevėžio COVID-19 klasteriams, suteikė ir didžiulę atsakomybę už sveikatos priežiūros sistemą.
Be to karantino metu nuo Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus pradėtas kasti tunelis iki Tuberkuliuozės ir plaučių ligų ligoninės. Tai ir pasiruošimo kitoms viruso bangoms žingsnis. Šiems darbams gautas reikiamas finansavimas, už ką tenka dėkoti ir ministrui. Gautas finansavimas skirtas ne tik šiam projektui – kitą savaitę prasidės Intervencinės angiologijos skyriaus operacinių statyba, kam buvo skirtos ir papildomos lėšos. Nestovi ir Vaikų ligų skyrius renovacijos projektas, realus ir Geriatrijos centro statybos projektas.
Tačiau didžiausia padėka sveikatos apsaugos ministrui, už kurią ir įteikiamas simbolinis padėkos ženklelis – 120 tūktančių vertės laboratoriujos įrangai, kurios dėka laborantai per parą galėjo atlikti iki 900 coronaviruso tyrimų.
„Ačiū labai, Ministre. Ši įranga padėjo labai daug, kad mes būtume sėkmingi“, - dėkojo direktorius. Negalėję likti nuošalėje
Šiaulių rajono gyventojų vardu padėką Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams ir direktoriui Remigijui Mažeikai įteikė Šiaulių rajono meras Jonas Bezaras. Sveikatos apsaugos ministrui meras dovanojo simbolinę dovaną - molinį puodą iš puodžių krašto Kuršėnų.
Dėkojo medikams ir dviračių žygio, prasidėjusio liepos 6 dieną Mindaugo karūnavimo dienos minėjime S. Daukanto aikštėje Vilniuje, metu. Keliautojų klubo nariai, aplankys šešias didžiąsias Lietuvos miesto ligonines, kuriose gydomi sergantieji COVID-19.
„Pamatę, kaip mūsų Lietuvos medikai kovoja su pandemija, negalėjome likti nuošalėje ir nepadėkoti už jų ištvermę, už jų drąsą, už jų pasiaukojimą, kovojant su šiuo nematomu priešu. Respublikinės Šiaulių ligoninei – tris kartus valio“, - sveikino susirinkusius Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys.
Medikams buvo įteiktos pačių keliautojų pagamintos „Lietuvos vienys“ – sudėti trys LR heraldikos ženklai į vieną. Jie padalinti medikams, esantiems šventėje ir dirbantiems , bei svečiams.
Įteikta ir Vyčio vėliava, kuri, pašventinta ligoninės kapeliono kunigo Tomo Kedušio, raginusio stiprinti tikėjimą, vienybę ir solidarumą, iškilmingai iškelta garsiu tapusiame ligoninės kiemelyje, kurio pakraštyje pastatytas ir dviračių žygio dalyvių dovanotas suolelis – dar vienas simbolis, ateinančioms kartoms priminsiantis visą pasaulį sustabdžiusį coronavirusą.