Angle down Atgal

Padėkliukas kitaip

Vos prieš porą mėnesių socialiniuose tinkluose aptikusi spalvingus padėkliukus marijampolietė Aušrinė Česnulienė sako nenurimusi, kol neperprato jų gamybos ir nepabandė pati padaryti dar gražesnių.

– Nors sakoma, kad socialiniai tinklai vagia laiką, bet tai nepraeina veltui, – sako Aušrinė. – Peržiūrėjau gal šimtą YouTube įrašų, kol suradau, kokios medžiagos naudojamos, o paskui jau išbandžiau, kokios rūšies derva, dažai geriausiai tinka jų gamybai, ir pradėjau eksperimentuoti. Dabar jau galiu pasidalinti su kitomis, kaip tai daroma.

100 ml dvikomponentės epoksidinės dervos sumaišau su 50 ml kietiklio. Gautą masę padaliju į mažesnius indelius ir spalvinu. Spalvų raštas priklauso nuo pylimo technologijos – galima šaukšteliu, galima ir iš viso indo. Bet svarbiausia – kiekviena spalva vis pilama į formos vidurį – taip naujas lašas stumia masę, kol ji užpildo visą formą. Tada paviršių būtina pakaitinti, kad jis būtų skaidrus. Raštą nupiešti padeda ir formos judinimas, ir pūtimas į dažus. O pribėrus aukso dulkių ir sukant formą ratu galima nuspalvinti žvaigždžių sūkurį, – patarimus žarsto A. Česnulienė.

Jeigu susigundysite išbandyti, neskubėkite – išlaukite, kol kiekvienas dervos sluoksnis visiškai sustings. O tai užtrunka net iki penkių parų. „Įdomiausia, – pasak Aušrinės, – netikėtas rezultatas – kiekvieną kartą vis kitoks padėkliukas.“

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

„Dabar visada turiu ką padovanoti draugėms“, – džiaugiasi Aušrinė Česnulienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite