REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Kovo 24 d. 18:03

Padeda ne konfliktai, o jų sprendimai

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


76940

Žodis „konfliktas“ reiškia „susidūrimą“. Dažniausiai konfliktai sutinkami šeimoje. Konfliktuojantys žmonės gali tai daryti tyliai, garsiai ar daužydami indus, baldus. Dauguma žmonių konfliktuoja tyliai. Tai rodo jų mimika, gestai. Tačiau aplinkiniai dažniausiai tokių konfliktų nepastebi. Juos pastebi tik psichologai.

Dauguma psichologų pataria vengti konfliktų, bet kartais būna situacijų kada konflikto neįmanoma išvengti. Taip nutinka, kai kas nors peržengia tavo asmeninės teritorijos ribas. Kai kurie specialistai teigia, kad konfliktai kartais būtini ir naudingi.

Pasak konfliktologo Andrejaus Keningo, kad ir kaip gerai žmonės galvotų vienas apie kitą, kad ir kaip stengtųsi vienas kitam būti atidūs ir supratingi, konfliktai jų gyvenime neišvengiami. „Patekę į krizės tašką, mes sureguliuojame savo santykius būtent konfliktu“, - sako psichologas.

Šaris Roizmanas, socialinis psichologas, jam pritaria: konfliktų vengimas išardo poras, supriešina skirtingas kartas: „Konfliktas ištraukia į dienos šviesą problemą, kuri verčia kentėti.“

Esate girdėję, kad geriausias būdas išspręsti konfliktą - jo išvengimas? Ne visada pavyksta šio principo laikytis: kai du žmonės vienu metu pretenduoja į vieną ir tą patį, konfliktas tampa neišvengiamas. Dažnai įvykus konfliktinei situacijai, neturime galimybių pagalvoti, kas nutiko ir kaip turėčiau elgtis, kad išspręsčiau šį konfliktą. Tam, žinoma, reikia turėti ne tik noro, tačiau ir žinių.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA