REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 6 d. 10:00

Padarė gerą darbą

Kaunas

Dovanų gautą kelionę Palomenės pagrindinės mokyklos dešimtokai išnaudojo tėvų sutikimas. lankydami benamių gyvūnų prieglaudą „Penkta koja“, kur atvyko su lauktuvėmis.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


120325

Po tradicinės kalėdinės šventės Palomenės pagrindinėje mokykloje, visos klasės už šaunius pasirodymus dovanų gavo po nemokamą kelionę mokykliniu autobusiuku. Kur keliauti ir ką nuveikti, kiekviena klasė sprendė pati.


Foto galerija:

imagevyl6g0.png
image8jxgh0.png

Kaip ir dera dešimtokams – vyriausiems mokykloje – pasirinktas brandus sprendimas: vietoje smagių pramogų aplankyti benamių gyvūnų prieglaudą. Nuspręsta vykti į VšĮ „Penkta koja“, įsikūrusią Kauno rajone, Linksmakalnyje. Kelionei dešimtokai ruošėsi atsakingai: klasės seniūnė rinko pinigėlius prieglaudos gyventojų lauktuvėms. Smagu, kad šį sumanymą palaikė ne tik klasės draugai bei jų tėveliai.

Sužinojusi, jog klasė planuoja nupirkti gyvūnams ėdalo, pinigėlių paaukojo mokyklos direktorė R. Briginienė, chemijos mokytoja O. Rudienė, penktokai su savo auklėtoja S. Taparauskiene. Į kelionę pakvietę keletą draugų, vieną atostogų dieną dešimtokai išsiruošė į Linksmakalnį. Pakeliui užsuko į parduotuvę, kurioje už surinktus pinigus pavyko nupirkti tiek maisto, kad panešti sunkiai sekėsi.

Mergaičių pageidavimu, dar liko pinigėlių „skanukams“ bei keletui žaislų. Sodybą, kurioje įsikūrusi „Penkta koja“, pažinti galima net ir nežinant adreso – jau iš tolo matyti įvairaus dydžio šunis. Palomeniškius pasitikusi prieglaudos darbuotoja papasakojo, jog čia gyvena apie 200 įvairaus amžiaus ir veislių šunų. Atkeliauja jie dėl įvairių priežasčių: vienus atveža patys šeimininkai, kuriems pabosta augintinis, kitus – neabejingi žmonės, pastebėję vargstantį šunelį, atkeliauja globotiniai ir gyvenę labai sunkiomis sąlygomis, sergantys, traumuoti, kentę smurtą.

Čia kiekvienas gydomas, skiepijamas, prižiūrimas tiek darbuotojų, tiek įstaigoje dirbančių veterinarų. Tačiau gyvenimas vis tiek ne toks, kaip namuose: gyvūnėliai nori dėmesio, nori meilės, nori būti paglostyti. Nors prieglaudoje dirbančios prižiūrėtojos myli ir savo darbą, ir gyvūnus, laiko neužtenka, kad galėtum gyvūnui jo skirti tiek, kiek jis trokšta. Todėl vaikus, įžengusius į pagrindinį pastatą, pasitiko daugybė liūdnų akių, žvelgiančių pro narvų grotas...

Nenuostabu, jog kai kam ir ašarėlė iškrito... Mokiniai buvo supažindinti ir su savanoriavimo galimybėmis: kartu su prieglaudos darbuotojais galima įgyvendinti savo sugalvotas akcijas, rengti įvairias kampanijas, projektus, kurios skatintų priglausti beglobius gyvūnus, prekybos centruose organizuoti ir dalyvauti maisto rinkimo akcijose prieglaudos beglobiams, skleisti informaciją ir pan.

Taip pat savanoris gali atvykti į prieglaudą savo pasirinktomis valandomis (nuo 11 iki 16 val.) ir prisidėti prie kasdienių darbų. Daugiausiai tai – šunų vedžiojimas. Savanoriais priimami asmenys nuo 16 metų, nepilnamečiams reikalingas tėvų sutikimas. Lankydamiesi „Penktoje kojoje“ dešimtokai pastebėjo, jog lankytojų čia iš tiesų būna – šunelius iš pasivaikščiojimo parvedė jauna pora, mama su dukrele atvežė maisto...

Smulkiau apie prieglaudą galima sužinoti adresu http://www. penktakoja.lt/, o paaukoti – trumpaisiais numeriais surinkus Padedu 5 (5 eurai), Padedu 2 (2 eurai), Padedu 1 (1 euras). Telefonai + 370 685 20133; +370 685 42471. Palikę atvežtas dovanas, mokiniai Linksmakalnį paliko susimąstę. Daugelis kalbėjo, jog tie, kurie turi galimybę laikyti šuniuką, jo ieškoti turėtų būtent prieglaudoje – taip galima ne tik įsigyti ištikimą draugą, bet ir suteikti gyvūnui šansą vėl turėti namus. Ir negailėjo karčių žodžių tiems, kurie su gyvūnais elgiasi kaip su daiktais. Kelionė buvo prasminga.

Sigita Miškinienė
Autorės nuotr.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA