Angle down Atgal

Pabradės miesto bibliotekos stalo lėlių teatras „Pasakaitė“ – vieta, kur vaidinti gali kiekvienas!“

Saulėtą rugsėjo 11 d. rytą Pabradės miesto bibliotekoje svečiavosi Pabradės socialinės globos namų gyventojai lydimi socialinių darbuotojų Kristinos Grigienės, Vitalijos Gurdanienės, Danutos Šostakovskajos bei Andželikos Šostakovskajos.

Šią dieną vyko edukacinis užsiėmimas „Kuriame pasaką“. Renginio lankytojai susipažino su bibliotekos naujiena – lėlių stalo teatru, kurį pagamino ir pristatė bibliografė Daiva Rimošaitytė. Nors šis teatras tai netradicinis darbo metodas, bet jo idėja sužavėjo susirinkusius. Šio teatro nauda ta, kad renginio dalyviai ne tik klausosi pasirinkto kūrinio ar pasakos garsinių skaitymų, bet ir patys gali pasigaminti personažus bei kitas dekoracijas ir patys suvaidinti tą kūrinėlį ar pasaką. Tokiame renginyje atsiskleidžia visų dalyvių kūrybiniai sugebėjimai, fantazija ir vidinis pasaulis, kai jie savo mintis sudeda į stalo teatro lėlių gaminimą.
Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė nuotaikingai perskaitė pasaką „Ropė“ ir leido renginio dalyviams patiems pasirinkti, kas kokį pasakos personažą gamins – pieš, karpys bei spalvins. Taip prasidėjo kūrybinės stalo teatro lėlių dirbtuvėlės, kurioms vadovavo bibliografė Daiva. Socialinės darbuotojos Vitalija, Kristina, Danuta ir Andželika renginio dalyviams skubėjo į pagalbą, kerpant smulkaus formato lėles bei parenkant jų dekoravimo spalvas. Kadangi stalo teatras yra nedidelis, tai ir jam gaminamos lėlės turėjo būti mažos, o kol pirštai neįgudę laikyti tokius trapius pasakos personažus, tai buvo visko: ir pieštukai ne taip spalvino, ir žirklės ne ten kur reikia per daug kirpo. Bet jaunuoliai dirbo labai susikaupę, todėl darbas puikiai pavyko: išsirikiavo visas būrys pasakos „Ropė“ herojų. Pasidžiaugę savo pačių atliktu darbu, bibliotekininkei Gražinai skaitant pasaką iš naujo, kiekvienas renginio dalyvis su savo pasirinktu personažu – popierine lėle linksmai ir nuotaikingai vaidino.
Kiek pailsėję apžiūrėjo bibliotekos knygų fondus ir vartė žurnalus. Pabradės socialinės globos namų gyventojai – dažni svečiai bibliotekoje. Jie ne tik dalyvauja renginiuose, bet ir bibliotekoje eksponuoja savo darbelių parodas. Nuo rugsėjo 2 dienos bibliotekoje veikė Pabradės socialinės globos namų 4, 6, 8 ir 11 grupių gyventojų dailės darbų paroda „Mano spalvos“, kurias padėjo parengti socialinės darbuotojos Vitalija Gurdanienė, Kristina Grigienė, Danuta Šostakovskaja bei Andželika Šostakovskaja. Jaunuoliai džiaugėsi parodoje suradę savo darbelį ir pasakojo, kodėl būtent tokiomis spalvomis spalvino ar piešė.
Atsisveikindami jaunuoliai pažadėjo vėl kuo greičiau apsilankyti bibliotekoje ir jau pasigaminti kitokias lėles kitai pasakai ir ją suvaidinti. Taigi, lauksime kitų pasirodymų!

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite