Autorės ir "Tallink" nuotr.
Angle down Atgal

Pabėgti nuo kasdienybės – 40 laimingų valandų

Galva pilna minčių, darbas veja darbą ir ateina suvokimas – reikia poilsio. Pradedu ieškoti, kur kokybiškai ir greitai galėčiau atsipūsti. Turiu savo atostogų kišenėje vos tris dienas. Nieko įspūdingo tarsi nenuveiksi. O gal? Mano atrankos kriterijai – šiek tiek jūros, šiek tiek vėjo ir kas nors dar nebandyto, neatrasto. Trys minutės paieškų ir visi norai vienoje vietoje – įmonė „Tallink“ siūlo 40 laimės valandų prabangiame kelte „Isabelle“, maršrutu Ryga-Stokholmas-Ryga.

Iš karto suprantu, kad čia bus ir jūros, ir gaivaus vėjo, pramogų ir visa diena dar niekada netyrinėtoje Švedijos sostinėje, tad nusprendžiu leistis į kelionę.

Rūpestis klientais – aukščiausios klasės

Neslėpsiu, „kirbuliukas“ viduje gyveno – kaip viskas klostysis, ar tai saugu. Tačiau nuo pirmos minutės, tik užsisakiusi kelionę, pajutau didžiulį personalo rūpestį žmonėmis, tad įtampa atlėgo. Sužinojusi, kad maršrutas gyvuoja jau 13 metų, įmonė „Tallink“ švenčia 30 metų gimtadienį ir 11 aukštų keltu pergabenta 5,6 milijono keleivių, visiškai nurimau ir su nekantrumu laukiau kelionės.

Įlipus į keltą maloniai kaitino pirmoji vasaros saulė, tad susiradusi kajutę pasilikau daiktus ir pasileidau į denį gaudyti spindulių. Čia mūsų lietuvių kompaniją pasitiko maršruto organizatoriai, iš kurių sulaukėme itin malonių staigmenų bei detalios informacijos. Tada pajutau, kad ši kelionė bus viena įspūdingiausių.

11 aukštų kelte – viskas ko reikia

Milžiniškam keltui pajudėjus iš Rygos keleivių uosto suprantu, kad puikus oras neblaškys kelionės ir nesūpuos kelto, tad leidžiuosi į pramogas. Pirmiausia nubėgu įsigyti loterijos bilieto. Vos už kelis eurus įsigytas bilietas čia gali atnešti nemenkus laimėjimus, mat visą už bilietus surinktą sumą maršruto organizatoriai skiria dovanoms iš vietinės „Duty Free“ parduotuvės, o joje gausu kvepalų, kosmetikos, žaislų, rankinių ar vaišių, tad laimėjimai tikrai džiugina.

Kol laukiame vakarinės dalies, kur skelbs loterijos laimėtojus, einame vakarieniauti. Pirmoji vakarienė „Grande buffet“ švediško tipo restorane visiškai pakerėjo. Skaniausia mėsa, jūros gėrybės, dešimtys rūšių garnyrų, salotos, spalvingi desertai ir net itališki ledai, kuriuos vaikai patys bėga įsidėti į vaflį, gardina šokoladu ir pabarstukais.

Vakarieniaudama stebiu, kaip laivas įplaukia į atvirą jūrą, ramiai tyvuliuoja bangos. Aplanko visiškas atsipalaidavimas – metas ieškoti pramogų.

Prieš vakarines pramogas dar praeinu keletą „Isabelle“ kelto aukštų. Randu ir vaikų žaidimų kambarį, ir minėtą parduotuvę, a la carte restoranus, greito maisto kavines, barą „Pub“, kur vyrai gali nepraleisti sporto varžybų. Pati jau esu soti po vakarienės, tad pasileidžiu link klubo, kur vyksta rytietiško šou programa bei mano minėta loterija. Linksmai nuteikia latvių kantri grupė – kojos pačios kilnojasi, tad sušokame su kompanija keletą šokių. Gali maršrutu plaukti nors ir dešimtis kartų – šou programa visada bus nauja!

Beje, jei švenčiate gimtadienį ar kitą svarbią šventę – net neabejokite, jums bus skirtas dėmesys ir lauks maloni staigmena.

Po klubo pramogų negana, tad keliaujame į karaoke barą, sulaukę savo eilės iš širdies užtraukiame Abba „Mamma Mia“, juk ryte jau būsime jų gimtinėje. Padainavę dar užsukame į naktinį klubą, kur galime šokti pagal populiariausias dainas, surandame ir naujų draugų, su kuriais padiskutuojame apie Švediją, gauname patarimų ką pamatyti.

Akys jau merkiasi, bet prieš sukdami į kajutes dar užlipame ant denio. Jūra naktį atrodo fantastiškai, o gaivus oras ir vėjo gurkšnis puikiai nuteikia miegui.

Diena Stokholme – ir potyriams, ir pirkiniams

Pramerkti akis verta paryčiais, kada „Isabelle“ artėja prie Švedijos krantų. Pabudusi pro kajutės langą pamačiau nedideles romantiškas saleles ir tekančią saulę. Kad miegojau plaukiančiame kelte net nepajutau – jūra buvo pasakiškai rami.

Karališkai papusryčiavę jau keliaujame iš kelto tyrinėti Stokholmo. Prieš tai informacijoje nusiperku autobuso bilietus kelionėms į miestą ir iš jo. Sako, kad taip gerokai paprasčiau, nei po to ieškoti bilieto autobuse.

Visai netoli uosto randu stotelę su 76 maršrutu pažymėtu autobusu. Jis man puikiai tinka kelionei į centrą. Pavažiavusi gal 5-6 stoteles lipu ir akys iš karto apraibsta nuo įspūdingos architektūros. Senoviniai namai, karalių rūmai, įspūdingi sodai. Man tai viena gražiausių Europos sostinių, išsidėliojusi 14-oje salų.

Visur keliauju pėsčiomis. Sako, kad taip geriausia pažinti miestą. O kaip kitaip, čia tiek siaurų gatvelių, į kurias patekti gali tik pėsčiomis.

Keliauju per tiltą, rododendrais pasipuošusį miesto sodą, praeinu įspūdingus atrakcionus, Abba muziejų, Vasa muziejų, Astridos Lindgren muziejų, Karališkuosius rūmus, siauriausią gatvelę. Šį kartą tyrinėju miestą akimis. Jau apsisprendžiau plaukti dar kartą rudenį, tada galima tikėtis prastesnių orų – kaip tik muziejų lankymui.

Centre su merginomis nesusilaikome ir susiruošiame bent valandėlę skirti apsipirkimui. Lankome ir prabangias parduotuves, kurių nėra Lietuvoje, ir įprastas mums, tačiau su kitu asortimentu.

Pietauti Stokholme brangoka, o ir žinome, kad kelte mūsų vėl lauks prabangi vakarienė, tad tiesiog nusiperkame tradicinių bandelių su cinamonu. Skonis nuskraidina į vaikystę, kuomet močiutė kepdavo tokias bandeles.

Apie 6 valandas praleidusi Švedijos sostinėje suku link paskutinio akcento – skulptūrėlės, kurios galvą patrynusi užsitikrini, jog dar kartą grįši į Stokholmą. Patrinu galvelę, tačiau pasakomis netikiu, tikiu tik tuo, ką pati įgyvendinu, tad susisiekiu su „Tallink“ ir užsisakau kelionę rugsėjo mėnesiui.

Grįžusi į keltą pasitikrinu – nutipenta 27 tūkstančiai žingsnių. Gerai, kad visas pramogas „Isabellėje“ išbandžiau iš vakaro!

Po vakarienės dar apsilankome parduotuvėje, įsigyjame šiek tiek suvenyrų ir saldumynų, dar kartą trumpam aplankome klubą ir karaoke, kiek pasėdime denyje ir einame ilsėtis. Atsibudę būsime jau Latvijoje ir trumpos, tačiau kokybiškos atostogos pasibaigs. Sočiai pamaitinti iš Latvijos keliausime į Lietuvą.

Gausu vaikų ir senjorų

Ko gero, negaliu nepaminėti, kad kelte sutikome labai daug lietuvių. Sportininkai plaukė į varžybas, vairuotojai į darbą, tačiau labiausiai nustebino klasės su auklėtojomis. Taip vaikai užbaigia mokslo metus. Klausiame, ar visi tėvai gali sau leisti vaikams plaukti, tačiau auklėtojos patikina - „Tallink“ taiko specialius, itin patrauklius pasiūlymus, tad tikrai visi gali leistis į tokią kelionę.

Lygiai tą patį mums pasakoja ir senjorai. Jie leidosi į kelionę, nes suviliojo labai geros akcijos, skirtos būtent jiems.

Panašu, kad naudotis „Tallink“ paslaugomis tikrai gali kiekvienas! Aš jomis greitai pasinaudosiu antrą kartą, nes laivui, patogumui, aptarnaujančiam personalui ir kruizo organizatoriams rašau dešimt balų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite