Angle down Atgal

Pabarės jaunimo erdvė: norime vaikų juoko!

Pabarės jaunimas - tai be galo draugiški, kūrybingi, iniciatyvūs žmonės, kupini naujų idėjų ir sumanymų. Viena iš jų – vaikų erdvės įkūrimas. Koks tikslas? Sudaryti laisvalaikio sąlygas mamoms ir jaunesniems broliams arba seserims.

Pabarės jaunimo erdvė veikia trečius metus, kasdien čia renkasi apie 20 jaunuolių, o savaitgaliais dar daugiau. Prieš metus jaunuoliai įgyvendino pirmąjį Britų tarybos finansuojamą projektą ir įrengė virtuvėlę, kurioje jie gali pasigaminti arbatos, pašildyti picą, leisti laiką su bendraamžiais. Jaunimo erdvė veikia Pabarės laisvalaikio salės patalpose, čia taip pat įrengta ir treniruoklių salė, todėl užsispyrę Pabarės jaunuoliai brandino mintį, kad jaunos mamos galėtų ateiti kartu su mažyliais, tik jiems trūko vietos. Pagalvojo ir nusprendė veikti.

- Mūsų sumanymą palaikė visi. Pirmiausia už mūsų iniciatyvos rėmimą dėkojame Kultūros centro direktorei Gražinai Zabarauskaitei, kurios palaikymas įkvėpė mums daugiau ryžto. Neabejingas mūsų veiklai yra ir seniūnas Tadeuš Minakovskij, kuris visada skuba į pagalbą ir skatina mūsų iniciatyvą. Kalbėjomės su mamomis, ir joms mūsų mintis irgi buvo prie širdies. Todėl nedvejodami pateikėme paraišką Britų tarybos finansavimui gauti ir nusprendėme įrengi vaikų žaidimų kambarį. Jaunimo erdvėje mūsų yra daug, čia lankosi ne tik jaunuoliai nuo 14 metu, bet ir suaugusieji ateina į treniruoklių salę, senjorai žaidžia tenisą, o dabar ir mamos su vaikais galės dažniau čia užsukti. Norime būti atviri visiems ir vaikų juoko mums čia labai trūko, - pasakoja Pabarės jaunimo erdvės savanorė Anastasija Novicka.

Iš tiesų, gavę 800 eurų finansavimą jaunuoliai kibo į darbus. Nusipirkę dažų jie perdažę sienas, o vėliau atsivežė ir surinko baldus, žaislus, patiesė naują kilimą. Taip pat įsigytas ir ekranas, kuriame vaikai galės žiūrėti filmukus. Viskam surinkti ir sustatyti jaunuoliai ryžosi patys, be suaugusiųjų pagalbos, ir įrodė, kad noras daryti gerus darbus yra visagalis. Visą savaitę darbai tiesiog virte virė, tačiau jų rezultatas – jauki ir šiuolaikiška erdvė mažiesiems Pabarės gyventojams. Ir tai vyresnių brolių ir seserų nuopelnas!

Anastasija Novicka su užsidegimu pasakoja, kad minčių erdvės veiklai tobulinti yra įvairių ir reikia tik noro, kurio tikrai netrūksta. Savanorė kalba apie galimybes rengti mamoms mokymus, rankdarbių vakarus, susitikimus ir kitą veiklą, todėl tikriausiai nenustebsime, jeigu vieną dieną užtiksime Pabarės moteris mezgančias skaras, kuriančias atvirukus arba mokančias viena kitą kepti pyragą.

Jaunimo veiklą kuruojanti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič džiaugiasi, kad Pabarės jaunimo iniciatyva duoda gražių vaisių, kad jie žino, ko nori, kam tai daro ir supranta bendruomeniškumo svarbą, nes stiprinant bendruomenę jaunimo įtaka yra pamatas.

- Jaunimo erdvė Pabarėje - tai pavyzdys visiems, kaip galima imtis iniciatyvų ir realizuoti jas visos bendruomenės naudai. Džiugu, kad aktyvus ir veiklus Pabarės jaunimas ieško kitų finansavimo būdų ir gerina seniūnijos gyventojų gyvenimą, - ako Beata Petkevič.

Pabarės laisvalaikio salėje vaikai su mamomis laukiami nuo 16.30 val. iki 20.00 val.

Projektas realizuotas pagal „Active Citizens“ programą, finansuojamas Britų tarybos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite