Angle down Atgal

„Pabaisko mūšis su prieskoniais“ sugrąžino renginio svečius į viduramžius (FOTO)

Į Ukmergės rajone esantį Pabaisko miestelį plūdo prekybininkai bei svečiai iš visos Lietuvos bei Latvijos. Būtent čia vyko Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro, Pabaisko krašto bendraminčių klubo ir Pabaisko seniūnijos organizuotas gyvosios istorijos festivalis „Pabaisko mūšis su prieskoniais“, kurio top prieskoniu tapo vienintelės Lietuvoje organizuojamos vištų bėgimo lenktynės.

Šeštadienį Pabaiskas virto viduramžių miestu

Oficiali šventės pradžia vyko vidurdienį. Miestelio vietinius gyventojus ir miesto svečius, gatvės pradžioje pasitiko prekybininkai bei amatininkai iš visos Lietuvos. Vieni iš jų žmones pasitiko skanėstais, kiti - suvenyrais, o treti rankų darbo meno kūriniais. Renginio teritorija dienai virto viduramžių tvirtove. Viduramžių atmosferą kūrė amatininkų skverelis su įvairiomis edukacijų programomis: šakočio kepimas, žolininkystė, juostų pynimas, valties skaptavimas, karinis miestelis. Taip pat, buvo galima pasigrožėti ir rinkti gražiausią gaidį, dalyvauti jo rinkimuose. Renginio top prieskoniu tapo vienintelės Lietuvoje rengiamos vištų lenktynės. Ukmergės rajone jos organizuojamos jau treti metai. Šiemet jos vyko dviem etapais: iš pradžių buvo organizuojamos vištų atkrentamosios varžybos ir finalas. Lenktynių vedėju šiais metais tapo žymus lenktynininkas E. Čirba, o jam talkino merginos iš Ukmergės moterų krepšinio komandos „Vilkmergė“. Norintiems dalyvauti tokio tipo lenktynėse, bet neturintiems augintinio, organizatoriai teikė vištos nuomos paslaugą, o kad vištos greičiau tuneliu 25 metrus į kalniuką finišo link nulėktų, šeimininkai ir delnais plojo, ir raktais ar šaukštais barškino. Iškart po vištų atkrentamųjų varžybų, prieš finalą, susirinkusi minia buvo pakviesta pasiklausyti edukacijos apie to meto kareivių šarvus, išgirsti Pabaisko mūšio priežastis ir pasekmes. Tuoj po edukacijos prasidėjo Pabaisko mūšio inscenizacija, kurią atliko gyvosios istorijos judėjimo pionieriai „Vilkatlakiai“.

Šiemet renginys buvo ypač orientuotas į šeimas. Vaikams išskirta atskira erdvė su atskira programa. 13 val. mažuosius į jiems skirtą erdvę pakvietė Bajorų kultūros centro lėlių teatras (Rokiškio r. ) ir Ukmergės kultūros centro „Katino murklio lėlių teatras“. Vaikams ypač patrauklūs pasirodė šiaudinis batutas ir Afro būgnų visai šeimai ratas.

Vakaro pabaigai latvių grupės koncertas, apdovanojimai bei ugnies šou

Pasibaigus vištų lenktynėms, į sceną lipo latvių grupė „THE SWAMP SHAKERS“, kurie minią džiugino rokenrolo ritmais ir gera nuotaika. Renginio pabaigą vainikavo apdovanojimai bei įspūdingas ugnies šou. Vištų lenktynių nugalėtojais tapo svečių iš Kupiškio komanda, prieš pat lenktynes bėgikę išsinuomoję iš Pabaisko gyventojo. Nuomota višta 25 metrų distanciją įveikė per 15 sekundžių ir tapo absoliučia lydere finale. Rinkimų komisija gražiausiu gaidžiu išrinko Anykščių raj., Kavarsko sen. gyventojo Sauliaus Balzos augintinį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite